Nasze zestawy dietetyczne

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 13 mar 2017, 22:48

zielonajagoda pisze:Moja śniadaniowa owsianka to: 4 łyżki (nie kopiaste ;)) płatków, dwie łyżki rodzynek, banan, kilka orzechów włoskich, mleko. Wszystko gotuję razem. Jak mi się spieszy to wrzucam do mikrofali na 3-4 minuty i już. Banany zamiennie z jabłkami, gruszkami, jagodami, truskawkami. Jak taką porcję zjem to nikt mnie nie namówi na nic do obiadu.

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 13 mar 2017, 22:50

grazka2211 pisze: Na 3 łyżki płatków i otrębów dodaje łyżkę nasion chia lub siemienia lnianego .Kilka rodzynek 2 śliwki suszone banan jabłko lub inny owoc i posypuje to goździkami i duza ilością cynamonu .
Cynamon dobry jest na obniżenie cukru we krwi .
Tak dla odmiany wypiłam dzisiaj tez koktajl
2 garści liści jarmużu
1 pomarańcza
1 jabłko
1 lyzka spiruliny
1 łyżeczka miodu naturalnego
Woda -tak na oko .
Wyszło mi ok.1-5 litra napoju -na dwa dni do pracy .

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 13 mar 2017, 22:50

klarysa pisze:Udało mi się wg planu.

śniadanie 8 30
3 kromki chrupkiej wazy z błonnikiem
3 plasterki wędzonej piersi z kurczaka
1/2 marynowanej papryki
kawa z mlekiem (3,2)
II 11 30
100g serka wiejskiego lekkiego
1 kromka chrupkiej wazy
Przekąska 14 00
100g świeżego ananasa i 1/2 dużego jabłka
Obiad 17 00
100g kaszy kuskus, udko z kurczaka z grilla, domowe buraczki

kawa z mlekiem
Kolacja 21 30
100g serka wiejskiego
1/2 dużego jabłka

No trochę zawaliłam porą kolacji, ale chciało mi się zjeść, bo wymarzłam (zmarł kolega i byłam na różańcu).
Poczytałam trochę o żywieniu i kaloriach.
Kupiłam wagę kuchenną, bo nie miałam pojęcia, ile co waży...Nawet oszacować nie umiem.
Kupiłam też baterie do wagi łazienkowej...Okazało się, że nie muszę aż tak dużo zrzucić :mrgreen:
Kilka różnych herbat bez cukru
Za mało wody!!!

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 13 mar 2017, 22:51

maliola pisze:Mój plan na dzisiaj:

7:00 - szklanka wody z miodem i cytryną plus jajecznica z 2 jajek i 2 kromeczki chleba z ziaren
10:00 kawa z mlekiem 2 kromki chleba z ziarnami z twarogiem i dżemem
13:00 kasza gryczana, kawałek mięsa z indyka, pomidor z cebulką
16:00 jabłko, kawa z mlekiem
18/19:00 zupa

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 13 mar 2017, 22:52

survivor26 pisze:
1. Potrawka z pieczarkami

Przesmażyłam (w sensie beztłuszczowym) 1 pierś kurczaka, podlałam trochę wodą, dodałam kilka pokrojonych pieczarek i 1/4 cebuli, udusiłam i doprawiłam do smaku. Do gotowego dodałam resztkę wczorajszej kaszy orkiszowej (ok. 5 łyżek ugotowanej) i zagrzałam razem. Jako sałatka miks brokułów i kalafiora gotowanego.

2. Kurczak po chińsku
1 pierś kurczaka pokrojoną w waskie paski zamarynowałam w łyżce sosu sojowego, łyżce wody, ząbku czosnku i drobno posiekanym grubym plastrze imbiru. Jutro podsmażę (beztłuszczowo) z pieczarkami, kapustą pekińską (oba pokrojone w paski), potem dodam seler marynowany (jako surogat kiełków, których nie mam) i do tego ze 3 łyżki dzikiego ryżu z kurkumą.

Kalorii w obu przypadkach nie liczylam, ale na oko mieszczą się w normie.

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 13 mar 2017, 22:53

Roma pisze:Dzisiaj jest mój pierwszy dzień.
Śniadanie
1 szklanka wody z 1 łyżeczką miodu i soku z połówki cytryny
1 szklanka kawy z odrobiną chudego mleka
3 małe kromki chleba pełnoziarnistego, bardzo cieniutko przeciągnięte masłem na to biały chudy ser a na to odrobina dżemu niskosłodzonego.

obiad
makaron pełnoziarnisty polany sosem jogurtowo truskawkowym

podwieczorek
deser jogurtowo truskawkowy
truskawki, jogurt, łyżeczka miodu i 2 łyżki otrąb

kolacja
to omlet z 2 jajek z pietruszką a do tego połowa pomidorka i dwie małe kromki chleba (ok 70gr)

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 13 mar 2017, 22:54

klarysa pisze:Dzisiaj:
1)2 kanapki chrupkiej wazy z błonnikiem, 150g wiejskiego serka, kawa z mlekiem
2)sałatka z 200g ananasa, 100g selera naciowego i 100g wędzonej piersi z kurczaka
3)banan, 5 moreli suszonych,
4)100g kuskus, 100g duszonej wieprzowej szynki, 200g surówki z białej rzodkwi i jabłka
kawa z mlekiem
5)zupa warzywna (z mrożonek zupa wiosenna i kalafiorowa na ramionkach z kurczaka-mięsko do sałatki na jutro)
woda, herbata, ewentualnie sok owocowy (cytrusy, jabłko)wyciskany.

Na jutro:
1)2 kromki pieczywo chrupkie ryżowe, 2 plastry-ser gouda, kiszony ogórek, kawa z mlekiem.
2)płatki owsiane i orkiszowe (3 łyżki), orzechy włoskie, ziarna chia, 100g jagody, 100g jogurt naturalny
3)sałatka-sałata rzymska, czerwona fasola konserwowa, ogórek kiszony, wędzona pierś z kurczaka, przyprawy
4)zupa (dzisiejsza)
4)jajko sadzone, buraczki domowe, papryka marynowana, 2 chrupkie kromki waza
2 kawy z mlekiem
woda, herbata, ewentualnie sok

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 14 mar 2017, 15:44

paputowy_dom pisze:Dziś zjadłam:
-3 kromki żytnie małe z pastą z tuńczyka (tuńczyk,serek chrzanowy,jajko,szczypiorek,koncentrat pomidorowy, majonez-nie był potrzebny a dałam zanim spróbowałam całości)
-banan
-kotlety wege z piekarnika plus własnej roboty ogórek kiszony, papryka, kiełki rzodkiewki i dwa sosy: własny pomidorowy i czosnkowy z jogurtu naturalnego i odrobiny majonezu.
-pół wafelka tofi,mandarynka
-dwie kromki żytnie małe z masłem i serem żółtym plus sałatka (garść-biedronkowy mix sałat z rucolą) z pomidorem, rodzynkami, sezamem, żurawiną, oliwą z oliwek i octem balsamicznym.
-napoje:trzy kawy w tym jedna z mlekiem i miodem, woda gazowana i woda po kiszonych ogórkach.
Trzeba by majonez wywalić ale sos czosnkowy z jogurtu był bardzo kwaśny (dodałam jeszcze odrobinę cukru).

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 14 mar 2017, 15:45

survivor26 pisze:1 posiłek: bagietka jęczmienna z serkiem śmietankowym, szynką z indyka i pomidorem
2 posiłek: sałatka owocowa, tj. plaster ananasa, plaster żółtego melona i jedna mandarynka pokrojone w kostkę i wymieszane
3 posiłek: zupa szpinakowa (trzeci dzień bo za dużo ugotowałam, przez miesiąc jej teraz nie tknę :twisted:)
4 posiłek: kurczak po chińsku z ryżem brązowym
5: posiłek: sałatka: brokuł, jajko na twardo i pomidor z sosem jogurtowym

Dodatkowo kawa z mlekiem i słodzikiem, rozcieńczony sok owocowy

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 14 mar 2017, 15:46

lora pisze:.
1. Śniadanko dwie kromki chleba z żytniego z ziarnami troszkę serka wiejskiego , plaster pomidora i cebulki
oczywiście kawa z odrobiną mleka.
2. banany dwa
międzyczasie picie sok z czerwonej pomaranczy bez cukru.
3,obiadek kasza orkiszowa z sałatką ...burak gotowany starty jabłuszko troszkę cebulki sól pieprz i pokropiona octem winnym,
a na kolację to jeszcze nie wiem he, he ja wiem że to nie tegos dietka ..
a miedzy czasie druga kawa z odrobiną mleczka i pół łyżeczka miodu , czułam że mam spadek cukru więc sobie posłodziłam tak.

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 14 mar 2017, 15:52

klarysa pisze: Dieta na wynos.
1)2 kromki ryżowego z chudą szynką+ kawa z mlekiem
2)jw. + sok z cytrusowych 200ml
3)makaron ze szpinakiem, sznycel duszony z piersi indyka, papryka marynowana
4)sałatka z gruszki , sałaty rzymskiej, 10g orzecha włoskiego i 150g mięska gotowanego z rosołku (całość ok. 400g i 408 kcal) -zjadam połowę.
5)pomidorowa i 2 kromeczki chrupkiej Wazy

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 14 mar 2017, 16:09

paputowy_dom pisze:Wczorajszy dzień wyglądał tak:
-3 kromki żytnie małe z resztką pasty z tuńczyka, jedno jajko na twardo, kiełki rzodkiewki, ogórek kiszony, rzeżucha.
-na obiad: burgery wege, mix sałat biedronkowy, rodzynki, żurawina, sos pomidorowy własnej roboty, sos czosnkowy,ogórek kiszony.
-solidny kawałek bułki pszennej smarowany serkiem z piątnicy z czosnkiem niedźwiedzim, dwa plasty żółtego sera.

Dziś żeby odpokutować ;) wczorajszą białą bułkę na śniadanie brokuł z odrobiną oliwy z oliwek i posypką własnej roboty(sezam, czosnek granulowany, pomidory suszone mielone, trochę soli)
na obiad: dorsz, ziemniaki z piekarnika, sos paprykowy słoikowy własny i jakaś sałatka też własnej roboty
Wieczorem wyjeżdżam także postaram się zamiast kolacji zjeść owoce albo banan i owsiankę. Położę się dość późno także jakąś kromkę jeszcze zjem.

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 14 mar 2017, 16:10

klarysa pisze: Dzisiaj
2 kromki ryżowego z żurawina , szynką westfalską i sałatą, kawa z mlekiem
sałatka ze śledzia, buraka, ogórka, fasoli, kawa z mlekiem
czarny ryż, uduszona pierś z kurczaka, domowe sałatki kiszone i marynowane
sok owocowy, pasta z makreli i 1 chrupka waza,
jajecznica
do tego litry herbat i woda, która zima słabo mi wchodzi.

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 14 mar 2017, 16:27

paputowy_dom pisze: Dziś jem tak:
-kawa (miód, mleko 2%)dwie małe żytnie kromki z serkiem kanapkowym i rzeżuchą (nie byłam rano głodna bo po próbie około 23 zjadłam dwie kromki żytnie, 2 plasterki żółtego sera i dwa małe burgery wege)
-dwa małe burgery wege i swojska sałatka z fasolki szparagowej na ciepło.
-zupa
-kolacja: kromki żytnie małe, serek kanapkowy, wędlina sojowa, rzeżucha, kiełki rzodkiewki, ogórek kiszony.

zuzanna2418

Re: Nasze zestawy dietetyczne

Post autor: zuzanna2418 » 14 mar 2017, 16:44

klarysa pisze: Dzisiaj:
2 kanapki chrupkie z wędzoną makrelą, kawa z mlekiem
wczorajsza sałatka, kawa
2 krążki ryżowe z szynką
jogurt z płatkami, jagodami i bananem
2 krążki ryżowe z twarożkiem, garść słonecznika
litry herbaty i trochę wody

Jutro:
2 dietetyczne kanapeczki, jajecznica
jogurt z płatkami i owocami
wątróbka duszona z jabłkami
zupa-chyba barszcz ukraiński
2 krążki z twarożkiem
Sok owocowy, kawa, herbata , woda

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety”