Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

ODPOWIEDZ
zuzanna2418

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: zuzanna2418 » 10 mar 2019, 12:17

Mesiu Oprah chudła i tyła na zmianę. Ale z tego co czytałam, wynikało to z traumy związanej z pozbawionym miłości dzieciństwie i przemocy seksualnej w wieku nastoletnim, jakich doświadczyła...
Jak widać, to że mamy nadmiary, nie zawsze wynika tylko i wyłącznie z jamochłoństwa. Tzn. wynika, ale nie zawsze jest to przyczyna pierwotna.

Ja sobie zmajstrowałam właśnie koktajl z następujących składników:
dojrzały banan, 4 mandarynki, jabłko ze skórką, 2 małe buraki, 3/4 szklanki wody mineralnej.
Do blenderka i pijemy. Naprawdę pyszne!

Awatar użytkownika
Margolcia_K
Zadomowiony
Posty: 2053
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:08
Lokalizacja: Puszcza Notecka nad Wartą

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: Margolcia_K » 10 mar 2019, 13:52

Zuziu, To jest porcja na raz????
To ja tyle nie dam rady wessać!
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia!
Margolcia

zuzanna2418

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: zuzanna2418 » 10 mar 2019, 15:05

Margolcia_K pisze:
10 mar 2019, 13:52
Zuziu, To jest porcja na raz????
To ja tyle nie dam rady wessać!
:D ja wessałam, 4 kubeczki wyszły!

Awatar użytkownika
Margolcia_K
Zadomowiony
Posty: 2053
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:08
Lokalizacja: Puszcza Notecka nad Wartą

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: Margolcia_K » 10 mar 2019, 15:59

Oj, to ja tylko jeden kubeczek dałabym radę. Inaczej by mi sie ulało. Chyba mam słabe zwieracze (te w żołądku!!!!!!! :diabelek: ), bo juz jeden cały banan, jeśli dość spory, powoduje, że czuję go w przełyku. A refluksu nie stwierdzono, choc ja się upieram, że niewielki, ale jest! Nadkwasoty tez ponoć nie mam, a ciężkostrawnych nie mogę. I słodkiego, a zwłaszcza czekolady, tez nie!
Jak zjem więcej niz mi się zmieści luźno w żołądku (np. ponad 1 bananek), to nie moge sie nachylić, a i czuję się niekomfortowo.

Ani chybi, starość! :evil: :mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia!
Margolcia

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: Barabella » 11 mar 2019, 9:00

Siedzę, czytam, słucham, a we łbie zostać nic nie chce, więc mnóstwo kartek zapisuję.... już od tego powinnam choć gram schudnąć.
Znalazłam na YT wykłady lek.Sylwii Łuczyńskiej, która całkiem dobre porady daje. Dobiera dietę i suplementację pacjentom wraz z dietetykiem, lecz to ciężkie pieniądze są.... konsultacja przez skypa godzinna to 300

Czytam teraz o diecie niskowęglowodanowej, bo jednak, mimo, że pieczywa nie jem, ale taka poranna owsianka, to bomba węglowodanowa jest. Różne są opinie, ale coraz częściej się słyszy, że tłuszcz nie tuczy, lecz węglowodany....
Jakie macie zdanie na ten temat? Próbowałyście wykluczyć z pożywienia węglowodany?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10309
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: Maliola » 11 mar 2019, 9:13

Basiu, poranny posiłek powinien być bardziej obfity, więc owsianką nie powinnaś się przejmować, ma Ci dać siły na cały dzień. Ale ten poranny, to tak naprawdę rano, a nie w południe. Dobrze jest wypić od razu po wstaniu, albo jeszcze w łóżku szklankę wody, potem wodę z cytryną i miodem. A owsiankę zrobić na wodzie albo pół na pól na wodzie i mleku, dodać owoce świeże lub suszone. No i ważne jest generalnie pilnowanie ilości, ale to już dietetyk raczej policzy, bo każdemu inaczej wychodzi.
I nie zamartwiaj się kobieto, na pewno znajdziesz jakiś sposób.

Co do porady on line u dietetyczki to byłabym sceptyczna, bo na każdej wizycie robią te pomiary - ważą, mierzą itd.
Pytałam koleżanki, to w Tychach płaciła po 90 zł za wizytę, pierwsza była chyba trochę droższa, a w sumie do etapu stabilizacji miała tych wizyt ok. 8 - co dwa tygodnie średnio.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: Barabella » 11 mar 2019, 9:17

Olu moja owsianka (bezglutenowa) jest surowa, z jogurtem i owocami. Zawsze przed tym zakwaszam żołądek na lepsze trawienie. Woda u mnie to podstawa. zanim do kawy zasiądę, to już 0,5l wypite :02icon_mryellow:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10309
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: Maliola » 11 mar 2019, 9:22

Basiu dopisałam jeszcze o dietetyczce w tym poprzednim poście.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22131
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: survivor26 » 11 mar 2019, 9:23

Basiu w diecie dukana jest ostra redukcja węglowodanów, chudnie sie owszem spektakularnie, ale potem równie spektakularny jest efekt yoyo , plus w bonusie może się zdarzyć niewydolność nerek, więc raczej odradzam.

dobry dietetyk niestety mniej więcej tyle kosztuje...

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10309
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: Maliola » 11 mar 2019, 9:30

ta od mojej koleżanki taki cennik ma: https://instytutdietetyki.pl/Cennik_Poradni_zywieniowej

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: Barabella » 11 mar 2019, 9:47

Pati nie myślę o Dukanie, bo byłam na tej diecie (jedynej, jaką podjęłam) i schudłam 20kg. Jak szybko zeszły, tak jeszcze szybciej wróciły....
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
kesza
Stały Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:15
Kontakt:

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: kesza » 11 mar 2019, 10:25

Basiu, natknęłam się ostatnio, na panią, która robi diety internetowo i ma super efekty.
Oprócz tego na blogu ma świetne jadłospisy. Może ci się coś z tego przyda
https://qchenne-inspiracje.pl/dieta-indywidualna/

Ja od 6 tygodni jem zgodnie z teorią dr Fuhrmana, schudłam prawie 10 kg w pierwsze 2 tygodnie, i teraz pomalutku spadam nadal (-13 kg) (a miałam już widmo 3-cyfrowego wyniku przed oczyma). Czuję się świetnie, nie jestem głodna i mam dużo energii.
Główne założenie tego odżywiania to G-BOMBS: G –greens (zielenina), B – beans (rośliny strączkowe), O – onions (rośliny cebulowe), M – mushrooms (grzyby), B – berries (owoce jagodowe), S – seeds (nasiona i pełne ziarna). Dietę tę nazywa się nutritarianizmem, ale głównie książki do szczegółowego zapoznania.
Pisze też o nim, i o lekarzach stosujących podobny sposób odżywiania sporo na stronie https://akademiawitalnosci.pl/
________________________
Pozdrawiam
Edyta


Sielsko-anielsko
szarobura_kura - Julki kurki i przepiórki

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: Barabella » 11 mar 2019, 10:46

Edytko dziękuję, poczytam :D
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

zuzanna2418

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: zuzanna2418 » 11 mar 2019, 13:11

Barabella pisze:
11 mar 2019, 9:00

Jakie macie zdanie na ten temat? Próbowałyście wykluczyć z pożywienia węglowodany?
Basiu węglowodany to energia, przede wszystkim dla funkcjonowania układu nerwowego. Poza tym przy braku ich podaży kwasy tłuszczowe ulegają nieprawidłowym reakcjom spalania do ciał ketonowych (patrz Dukan) i stąd się biorą problemy z funkcjonowaniem całego organizmu.

Moje zdanie chyba znacie- z diety wykluczamy tylko to, co nie daje nic pożytecznego czyli cukier i większość tłuszczów. Jeśli chce ktoś zrezygnować w ogóle z mięsa, a tym bardziej z wszystkich produktów odzwierzęcych, to ja tu się nie wypowiadam, bo ja takich ograniczeń sobie nie stawiam.

Zmiana jadłospisu ma skutkować nie tylko zrzuceniem wagi (trwałym), ale przede wszystkim zdrowiem i energią.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Moja dieta czyli stabilny związek na całe życie...

Post autor: MaGorzatka » 18 mar 2019, 10:30

Melduję się po trzytygodniowym poście wg zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej. Przeżyłam, a od dziś wychodzenie z postu - również ściśle według zaleceń.
Na początku trzeciego tygodnia postu zaczęłam mieć odczyty glukozy na czczo na poziomie 103, 98, 102, 106. Raz było 41, ale to chyba musiała być jakaś pomyłka w pomiarze - bo czułam się dobrze i nic mi nie dolegało, miałam od rana energię i żałuję tylko po czasie, że nie powtórzyłam wtedy tego pomiaru.
Schudłam 5,5 kg. Mam szóstkę na początku i choć jest to tylko 69,6, a nie 60, to i tak bardzo się cieszę. :041:

Chciałabym zatrzymać pewne dobre przyzwyczajenia, ale wegetarianki to ze mnie nie będzie; już pod koniec to dosłownie nic a nic mi nie smakowało, może poza pomidorami i marchewką z jabłkiem.

Co chciałabym, żeby zostało:
-startowa woda z cytryną zamiast kawy
-okno żywieniowe (do 18.00)
-więej warzyw w diecie
-mniej węglowodanów (a jeżeli, to bez łączenia z białkiem)
-owoce tylko do 16.00
-wieprzowina sporadycznie
-pieczywo tylko własnej produkcji

Pierwszy posiłek na "wychodzeniu": rukola, gotowany burak, pomidorki, łyżka oleju rzepakowego tloczonego na zimno, sól, sok z cytryny.
53902833_883683821997244_4469771558709100544_n.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety”