Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7220
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Jolka » 17 lut 2020, 10:46

Basiu koleżanka do Mielna pojechała na turnus dr. Dąbrowskiej, codziennie zdaje mi relacje i zdjęcia posiłków przesyła.
Podpatrzyłam i dzisiaj jadłam kapustę czerwoną pociętą, ugotowaną na parze i musem jabłkowym polaną, mam mus papierówkowy janigizowany w piwnicy więc ciepła potrawa szybko była zrobiona, mi bardzo smakowało, spróbuj ;) .
Na Gardenii tez miała wykład na temat oczyszczania organizmu dieta warzywną.
Dzisiaj już ósmy dzień zaczynam od piątego mam przypływ energii, dwa razy więcej siły jak przedtem tyle że na cebulę muszę się ubierać.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10305
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Maliola » 17 lut 2020, 11:21

Nie jestem na tej diecie, ale nastawiłam zakwas buraczany i wczoraj z pozostałych buraków i ogórka kiszonego zrobiłam pyszną surówkę - potarłam i buraki i ogórka i tyle, nie trzeba było przyprawiać. Buraki przechowuję w słoiku w lodówce, bo trochę jednak ich jest.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Barabella » 17 lut 2020, 16:32

Ja, po dzisiejszym ogrodowaniu stwierdzam, że sił nie mam...... Jak jestem w domu i po nim się krzątam, to nie czuję tego. Dziś B ciął orzecha włoskiego, a ja wielkie gałęzie na mniejsze..... Sekatory mnie wykończyły.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7220
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Jolka » 17 lut 2020, 23:47

Basiu czy dobrze liczę jutro 40 dzień postu ?
Nic dziwnego że siły nie masz :pocieszacz: , podziwiam wytrwałość.
Czyli już nie długo wychodzenie z postu :hejka: .

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Barabella » 18 lut 2020, 7:15

Tak, już końcówka :mrgreen: Wychodzenie zrobię starą metodą, bo nie mam ochoty wszystkiego przeliczać.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: MaGorzatka » 20 lut 2020, 7:09

I jak tam, wychodzisz?
Stare wychodzenie jest fajne, będzie dobrze.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Barabella » 20 lut 2020, 8:54

Od jutra :mrgreen: wychodzę. Jutro z rana ważenie i pomiary :mrgreen:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7220
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Jolka » 20 lut 2020, 12:47

Małgosiu a jak to jest starą metodą ?
Basiu :oklasky: :oklasky: :oklasky: dałaś radę super.
Ja dzisiaj 11 dzień zaczynam, powiem Wam że pierwszym razem było gorzej, jak na razie to z wielkim apetytem wcinam zielonkę, trzeciego dnia ból głowy, dziewiątego mały kryzys i złe samopoczucie.
Koleżanka z Mielna z turnusu codziennie menu przysyła i zdjęcia potraw, też bardzo jej smakuje.
Ja kilka potraw podpatrzyłam takich które mi pasują.
Jak dam radę to pociągnę 6 tyg. wyczytałam że przy czyszczeniu żył i naczyń wieńcowych wskazane 6 tygodni.
Jedyny mankament to że zimno mi, po 3 warstwy na siebie wkładam.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: MaGorzatka » 20 lut 2020, 17:02

Wychodzenie starą metodą polega na tym, że dołączamy kolejno produkty zabronione w poście i stopniowo zwiększamy kaloryczność dobową, aż dojdziemy do momentu, kiedy jemy już wszystko, co mieści się w określeniu "zdrowe żywienie".

Po pierwsze trzeba sobie zaplanować, jak długo będziemy wychodzić i czas wychodzenia dostosowany jest do tego, jak długo trwał post.
Przy poście trzytygodniowym mój czas wychodzenia starą metodą trwa około 10-12 dni. Podzieliłam go sobie na 4 fazy powiedzmy po 3 dni każda i w każdej z nich dołączam nowe produkty:
1.pozostałe warzywa (również strączkowe), pozostałe owoce (również suszone), oliwa, oleje
Ja tu włączam to co lubię, do sałaty dodaje już oliwę, jem "nowe" owoce i warzywa, w tym: ziemniaki gotowane lub pieczone, fasolkę, oliwki, suszone pomidory w oleju, awocado, tahini, bakłażana z oliwą, winogrona, śliwki, gruszki, melona, soczewicę, cieciorkę i kiełki
2.kasze (gryczana, jaglana, pęczak, kuskus), wypieki (chleb) i makarony z tych ziaren, ryż dziki i brązowy, pestki, nasiona, orzechy
"Moje" jedzonko to: chleb z kaszy gryczanej, chleb z samych ziaren i orzechów, kasze, orzechy, migdały, daktyle
3.jajka (na miękko, w koszulce); tu można też mleko roślinne i kozie ew. nabiał z tych rodzajów mleka, ale ja nie używam
Ja jem: omlety, tortlillę z warzyw i jajek, jajka gotowane n półmiękko z ociupinką majonezu
(uwaga: wiele osób doświadczonych w tym poście przesuwa jajka na wcześniejsze etapy (pierwszy lub drugi) i ja też tak robię, a więc jajka dołączam już w punkcie nr 2)
4.ryby (surowe, gotowane na parze, pieczone w folii, marynowane), chude mięso (gotowane lub pieczone), lampka czerwonego wina (wytrawne lub półwytrawne)
Na przykład: łosoś pieczony, indyk duszony w warzywach

Trzeba sobie wyliczyć swoje dobowe zapotrzebowanie kaloryczne i codziennie zwiększać wartość kaloryczną spożywanych produktów, aż dojdzie się do 80% dobowego zapotrzebowania i ma to miejsce jeszcze przed włączeniem ryb i mięsa.
Na tym poziomie należy już pozostać, jeśli nie chce się znów nabrać masy.
Na przykład: moje dobowe zapotrzebowanie wynosi 1900kcal, więc powinnam nie żreć więcej niż 1520kcal.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: MaGorzatka » 20 lut 2020, 17:10

Dodam jeszcze (w odrębnym poście, żeby dobitnie to wybrzmiało), że nagminnie powielane są totalne bzdury, od których odcina się autorka postu i o czym pisze w swoich książkach, a najważniejsze z nich to:

Bzdura nr 1: że wychodzenie trwa tyle ile trwał post (w rzeczywistości tak jest tylko przy postach o wodzie)
Bzdura nr 2: że dobową zawartość kaloryczną zwiększamy podczas wychodzenia o 200kcal na tydzień (co jest pomysłem głupim, a co gorsza niebezpiecznym, bo nadmiernie przedłuża nasze niedobory pokarmowe i może prowadzić do wyniszczenia organizmu i różnych powikłań).

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Barabella » 20 lut 2020, 18:04

Małgosiu tę kaloryczność, to ciągle modyfikujesz?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7220
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Jolka » 20 lut 2020, 18:19

Dziękuję Małgosiu :buziak: , wyczerpałaś temat. Ja dzisiaj dopiero 11 dzień, tak że na razie o wychodzenia nie myślę :lol2: .

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Barabella » 21 lut 2020, 10:21

42/42/1 zakończony :041: Przeszedł gładko i w miarę spokojnie. Ból głowy 4 dni. Dwa razy ozdrowieńcze bóle kręgosłupa. Nie bucham energią zbytnio, lecz bardzo dobrze się czuję. Dużo większa ruchomość stawów, zwłaszcza kolanowych. Zaobserwowałam też zmniejszenie ognisk zapalnych łuszczycy. Pocieszające są bardzo dzisiejsze poranne pomiary. Ubyło mnie trochę przez te 6 tygodni:
Waga -9,6kg
Obwody -9cm / -10cm / -5cm
BMI 36,1 czyli jestem w II stopniu otyłości :041:

Kalkulator podpowiada mi, że moje zapotrzebowanie teraz to 1821kcal, a mam spożywać po wyjściu 1518kcal.

Dziś do pomidorowej sałatki dodałam 1 łyżkę oleju z krokosza barwierskiego.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
AlaSz
Zadomowiony
Posty: 417
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:45
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: AlaSz » 21 lut 2020, 14:07

Gratulacje, Basiu. Podziwiam. Ja taka konsekwentna nie jestem.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: MaGorzatka » 24 lut 2020, 21:15

Basiu - gratuluję i życzę wytrwałości podczas wychodzenia!
Ono jest równie ważne jak sam post i dobrze przeprowadzone, pozwala się ustrzec przed efektem jojo.
No i chyba do lekarza teraz, co?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety”