Kolorowe piure z ziemniaków.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Kolorowe piure z ziemniaków.

Post autor: mariaewa » 15 lut 2018, 11:09

Nic nowego, ale o tej porze roku miewamy podłe ziemniaki. Pomijam ich wpływ na zdrowie, bo solanina i chakonina występująca w białych pędach to trucizna i tylko dokładne wykrojenie ich z bulwy ratuje przed sensacjami żołądkowymi.
Ziemniaki nie są już jędrne, mają gorszy smak i z białych lub żółtawych stają się po ugotowaniu nieapetycznie szarawe.
Trochę ratują je dodatki. Prócz klasycznego piure z masłem, śmietanką i gałką muszkatołową robię kolorowe. Dodaję czerwoną, żółtą lub zieloną paprykę, marchewkę, dynię, szpinak,buraczki. W zasadzie dla żołądka żadna różnica czy ziemniaki oddzielnie z buraczkami lub marchewką, czy razem, ale oczom podobają się takie kolorowe impresje na talerzu, a smak podstarzałej pyry jest zdecydowanie lepszy.
Pewnie, że zamiast bawić się w łączenie , można ugotować bataty i mieć kolor od ręki, ale starszawe mają łykowate wnętrze i w piure ciągnie się czasami taka twardawa nitka. Jeśli domownicy nie przepadają za kaszami lub makaronem, nic innego nie pozostaje. Trzeba kombinować z tym co mamy.
Dodatki stanowią u mnie 1/3 całości masy. Proporcje mogą być dowolne. Przyprawy też. Zależy od towarzystwa na talerzu.

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Kolorowe piure z ziemniaków.

Post autor: m65 » 15 lut 2018, 14:36

Dodaję posiekany koperek i pietruszkę, świeże albo mrożone.
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

AnowiB

Re: Kolorowe piure z ziemniaków.

Post autor: AnowiB » 15 lut 2018, 19:44

Robię zielone puree z groszkiem konserwowym. Z marchewką też robiłam, jak wnuczka miała okres bycia niejadkiem. Czasami też smażę kotleciki z gotowanych ziemniaków z cebulką, boczkiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”