Pierniczki dobre i miękkie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10304
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Pierniczki dobre i miękkie

Post autor: Maliola » 10 mar 2017, 23:07

Na prośbę Iwonki i tak na poczet przygotowań świątecznych podaję mój przepis na pierniczki zaczerpnięty dawno temu z gazety Dziecko:

PIERNICZKI – dobre i miękkie

500 g mąki

200 g płynnego miodu

2 łyżki przyprawy do pierników

10 g sody, 200 g cukru pudru

120 g masła, jajko

Jeżeli miód jest skrystalizowany, rozpuść go na małym ogniu. Wymieszaj mąkę z sodą i miodem. Dodaj przyprawę do pierników, cukier puder, posiekane masło i jajko. Zagnieć ciasto. Wyrabiaj je, aż stanie się gładkie i jednolite. Podziel na mniejsze kawałki i wstaw do lodówki, by się schłodziło. Kolejno rozwałkowuj na cienkie placki, cały czas podsypując mąką. Wycinaj kształty foremkami i układaj na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Zachowaj odstępy między ciastkami, bo rosną w trakcie pieczenia. Piecz w piekarniku nagrzanym do temperatury 180°C około 10 minut (uważaj, aby nie zrumieniły się zbyt mocno). Wyjmij, kiedy będą lekko złote. Jeśli chcesz powiesić pierniki na choince, zrób dziurki słomką do picia, póki są gorące i miękkie. Poczekaj, aż ostygną

admin

Re: Pierniczki dobre i miękkie

Post autor: admin » 10 mar 2017, 23:08

grazynarosa

Wklejam następne, są Pierniczki Joli Graj

1kg .mąki ,
1szkl.cukru
6 łyżek miodu ,
1 słoiczek dżemu ,powideł lub marmolady ,
1 łyżeczka sody ,
3 łyżeczki proszku do pieczenia,
4-5 jajek ,
2 budynie czekoladowe ,
4 łyżki kakao,
4 łyżki oleju ,
1 masło lub margaryna ,
1 przyprawa do piernika ,o
Mąkę wymieszać z proszkiem ,kakaem i budyniami .Margarynę rozpuścić z miodem ,cukrem ,
dżemem i ostudzić .W bardzo małej ilości mleka rozpuścić sodę .Białka ubić na sztywno ,dodając żółtka.Wszystkie składniki połączyć.
Pozostawić w lodówce do następnego dnia .Wałkować dość grube ciasto[0,5-1 cm],wykrawać foremkami pierniczki .Układać na wysmarowanej margaryną blaszce.Piec 10 -15 min. w temp.180-200 stopni. Po upieczeniu są mięciutkie i takie pozostaną.

Nazwa jest moja bo zapoczątkowała je właśnie Jola, piekę je od kilku lat i....innych nie chcę.
zdjecie.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Agag
Stały Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 27 gru 2018, 14:17

Re: Pierniczki dobre i miękkie

Post autor: Agag » 27 gru 2020, 10:57

admin pisze:
10 mar 2017, 23:08
grazynarosa

Wklejam następne, są Pierniczki Joli Graj

1kg .mąki ,
1szkl.cukru
6 łyżek miodu ,
1 słoiczek dżemu ,powideł lub marmolady ,
1 łyżeczka sody ,
3 łyżeczki proszku do pieczenia,
4-5 jajek ,
2 budynie czekoladowe ,
4 łyżki kakao,
4 łyżki oleju ,
1 masło lub margaryna ,
1 przyprawa do piernika ,o
Mąkę wymieszać z proszkiem ,kakaem i budyniami .Margarynę rozpuścić z miodem ,cukrem ,
dżemem i ostudzić .W bardzo małej ilości mleka rozpuścić sodę .Białka ubić na sztywno ,dodając żółtka.Wszystkie składniki połączyć.
Pozostawić w lodówce do następnego dnia .Wałkować dość grube ciasto[0,5-1 cm],wykrawać foremkami pierniczki .Układać na wysmarowanej margaryną blaszce.Piec 10 -15 min. w temp.180-200 stopni. Po upieczeniu są mięciutkie i takie pozostaną.

Nazwa jest moja bo zapoczątkowała je właśnie Jola, piekę je od kilku lat i....innych nie chcę.

.
Najlepsze pierniczki jakie kiedykolwiek piekliśmy,pyszne w smaku i miękkie . Bardzo polecam ten przepis😃
Agnes

teresa
Stały Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:10
Lokalizacja: Lublin - Kijany

Re: Pierniczki dobre i miękkie

Post autor: teresa » 28 gru 2020, 13:42

Pierniczki - robię od wielu lat...
6 szklanek mąki
6 jaj
2 szklanki cukru
1 margaryna
6 łyżek miodu
3 płaskie łyżeczki sody
2 opakowania przyprawy do pierników
3 łyżki kakao
Rozpuścić miód z margaryną, do przestudzonego dodać pozostałe składniki, zagnieść. Piec 10 - 15 min w temp. 180 stopni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Potrawy świąteczne”