Papryka z pieczarkami w słoikach bez octu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elakuznicom
Zadomowiony
Posty: 1088
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:34
Lokalizacja: Łódź

Papryka z pieczarkami w słoikach bez octu

Post autor: elakuznicom » 14 wrz 2017, 9:22

Papryka (różna - czerwona, żółta, pomarańczowa, zielona) ale jak nie mam
kolorowej to czerwona. Myję, oczyszczam, kroję w paski.
Na rozgrzany olej (nie za dużo) wrzucam paprykę i smażę od czasu do czasu mieszam. Kiedy jest lekko
szklista dokładam pieczarki pokrojone w paski, mieszam, smażę dalej, kiedy pieczarki są
już są zwiotczałe? solę i jeszcze chwilę podduszam (przykrywam pokrywką patelnie)
Całość przekładam do słoików, słoiki wkładam do zimnego piekarnika, temp ustawiam na ok 200* i jak osiągnie temp to 15 min pasteryzuję, można też klasycznie w wodzie, tak robiłam w zeszłym roku bo nie działał piekarnik.
Nie dodaję cebuli, bo kiedyś zmarnowałam sporo grzybów.
Papryka w czasie kiedy dokładam pieczarki nie jest jeszcze miękka i tak ma być, dojdzie w czasie pasteryzacji - nie będzie ciapowata!

Wykorzystuję moją paprykę jako - farsz do naleśników (podsmażam wtedy cebulę i dorzucam zawartość ze słoika)
można wykorzystać również do leczo, półprodukt jest również dobry do placków ziemniaczanych - + wówczas mięso upieczone i pokrojone w kostkę, oraz do zupy gulasz - obgotowuję żołądki indycze, odlewam wodę, później gotuję w świeżej z dodatkiem przypraw (liść laurowy, kilka ziaren pieprzu, kilka kulek ziela angielskiego i kilka ząbków czosnku. Kiedy żołądki są już miękkie
odcedzam, wywar zostaje, kroję żołądki w paseczki, wrzucam ponownie do wywaru, dodaję paprykę + pieczarki (zimą właśnie ze słoików) całość chwilę gotuję pod koniec dodaję zasmażkę, którą robię na maśle czyli masło + cebulka + mąka, chwilę gotuję, posypuję już na talerzach natką z pietruszki - zupa jest zawiesista - ja ją uwielbiam, serwuję na wszelkich imprezkach i goście proszą o dokładkę - czyli też im smakuje.
Zapomniałam o majeranku!! Dodaję go pod koniec gotowania, przed zasmażką.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6486
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Papryka z pieczarkami w słoikach bez octu !!

Post autor: urazka » 14 wrz 2017, 18:51

Elu papryki w słoikach nie będę robić (tzn. będę ale w zaprawie olejowo-octowej) natomiast skuszę się na gulasz z żołądków indyczych wg. Twojego przepisu. Uwielbiam takie żołądki. Szkoda, że tak długo muszą się gotować czy dusić ale warto dla ich niepowtarzalnego smaku. Dzięki za przepis.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15389
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Papryka z pieczarkami w słoikach bez octu !!

Post autor: Barabella » 15 wrz 2017, 9:12

Elu a do tego wywaru z żołądków, to nie dajesz włoszczyzny?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
elakuznicom
Zadomowiony
Posty: 1088
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Papryka z pieczarkami w słoikach bez octu !!

Post autor: elakuznicom » 15 wrz 2017, 9:54

Janeczko ja gotuję w szybkowarze . to czas jest o wiele krótszy ,
Basiu ja nie dodaję ale pewnie można .

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15389
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Papryka z pieczarkami w słoikach bez octu !!

Post autor: Barabella » 16 wrz 2017, 7:45

Elu dzięki za odpowiedź :D Zrobiłam wczoraj tę zupę, lecz z żołądków kaczych. Troszkę się bałam, bo jednak mają specyficzny smak i zapach, lecz innych w sklepie nie było. Wyszła przepyszna, choć z wrażenia zapomniałam podać natkę pietruszki. Kacze żołądki bardzo delikatne i smaczne. Moja zupa była 'cienka', znaczy bez zaklepki, bo gluten omijam kiedy można :D
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
elakuznicom
Zadomowiony
Posty: 1088
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Papryka z pieczarkami w słoikach bez octu !!

Post autor: elakuznicom » 16 wrz 2017, 8:08

Basiu , z kaczych nie robiłam , z kurzych tak , ale jak mam wybór to z indyczych , bo mniej czyszczenia no i więcej tego mięska .
Cieszę się że smakowało .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetwory z warzyw”