Nalewka na owocach

ODPOWIEDZ
Jagusia

Nalewka na owocach

Post autor: Jagusia » 09 paź 2017, 11:28

Składniki
Dowolne owoce w dowolnych ilościach
spirytus
cukier

Wykonanie:
Wypróbowany sposób na wszelkie możliwe nalewki na owocach. Podaję sposób wykonania na przykładzie porzeczki czarnej.
Do słoja, lub też gąsiorka wrzucić zdrowe opłukane owoce. Nie upychać, niech im będzie luźno i swobodnie. Następnie zalać je czystym spirytusem [dla mnie nalewka z samego założenia nie może mieć w sobie ani grama wody]. I tak niech postoją sobie te owoce ok. miesiąca, dwóch. Następnie sok odlewamy do osobnego naczynia [słoja lub butelek] a owoce przesypujemy cukrem. Niedużo, tak aby każdy owocek był obtoczony, ale żeby cukier nie zalegał warstwami. Najlepiej przesypywać warstwami, często potrząsając słojem. Postawić w ciepłym miejscu i czekać aż się cukier rozpuści. Można od czasu do czasu potrząsać słojem. Po rozpuszczeniu cukru, sok zlać. I teraz zmieszać wytrawny sok ze słodkim w proporcjach jak się komu żywnie podoba. U mnie zawsze się robi kilka wersji: od najbardziej słodkiej do ciast i deserów [bardziej do cmoktania niż picia :D] aż po naprawdę wytrawną na różnego rodzaju popijawy.
Po wymieszaniu, zlaniu do butelek, odstawić i czekać. Ile?? Ile kto ma cierpliwości. Im dłużej tym nalewka lepsza. Z własnego doświadczenia wiem, że ciężko ją przetrzymać nawet rok. Ale jedną taką butelczynę przetrzymaliśmy 10 lat i mówię Wam: naprawdę warto! Miała taki cudownie stary posmak.....

Owoce pozostałe po cukrze można wykorzystać do ciasta, można na nich zrobić słodką wódkę [zalać je wódką] a można też najzwyczajniej w świecie zjeść. Ale uwaga! Bardzo łatwo się nimi upić.

W identyczny sposób robię inne nalewki na owocach: tarninie, malinach, jeżynach, wiśniach etc., etc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohole”