Tort szwarcwaldzki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9057
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Tort szwarcwaldzki

Post autor: edulkot » 03 kwie 2023, 16:41

Tort szwarcwaldzki to prosta sprawa.
- kakaowy biszkopt najzwyklejszy, ewentualnie jakby ktoś chciał z malutkim dodatkiem rozpuszczonego masła żeby biszkopt nie był zbyt suchy, ja wolę tradycyjny mocno nasączony sokiem z wiśni i mocną herbatą owocową (wersja dla dzieci) i dodatkiem alkoholu (wersja dla dorosłych)
- frużelina masa wiśniowa - ja robiłam z mrożonych wypestkowanych wiśni - 500 ml mrożonych wiśni z odrobiną wody i 2 łyżkami cukru zagotować, pogotować kilka minut, odlać trochę soku do nasączenia a resztę zagęścić 1/2 łyżką mąki ziemniaczanej (była za rzadka i powinno być 3/4 łyżki mąki), wystudzić
- na drugi dzień 500 - 700 ml kremówki 30% ubić z łyżką cukru waniliowego, na koniec wlać rozpuszczona żelatynę (dałam 2 łyżeczki na 500 ml i jednak było za mało, chyba trzeba 2 łyżeczki albo kremówka 36%)
- przekrojony biszkopt albo pojedyncze płaty jak kto woli piec nasączyć miksturą, od zewnątrz zrobić obwódkę z bitej śmietany a wewnątrz nałożyć połowę masy wiśniowej przykrytej cienką warstwą bitej śmietany, przycisnąć drugi płat biszkoptu, nasączyć, nałożyć tak samo warstwę śmietany i masy wiśniowej, przykryć trzecim płatem, nasączyć i wyłożyć warstwę śmietany
- wstawić do lodówki na jakiś czas
- najlepiej robić te warstwy w obręczy tortowej bo bez niej całość się rozjeżdża, udekorować bok i górę według uznania
Smacznego :mniam:
20230402_152035-001.jpg
P2220121-001.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7371
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tort szwarcwaldzki

Post autor: Jolka » 03 kwie 2023, 17:15

Maju dziękuję :D .
Biszkopt mocno kakaowy, ile dałaś kakao na ile mąki ?

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9057
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Tort szwarcwaldzki

Post autor: edulkot » 03 kwie 2023, 17:26

W pół szklanki mąki łyżka kakao, ale według mnie nie jest mocno kakaowy, przyciemnia ciemne nasączenie.
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciasta i desery”