Bardzo leciutkie mini pączki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11993
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Bardzo leciutkie mini pączki

Post autor: boryna » 24 lis 2018, 17:33

Te pączki wychodzą bardzo miękkie i lekkie, takie puchate. Przepis wzięłam z internetu, ale tam jest mowa o wałkowaniu, ale to ciasto wychodzi tak luźne (a nie chcę dosypywać mąki, bo pączki już nie będą takie lekkie), że po prostu kładę przy pomocy dwóch łyżek porcje (wielkości małej brzoskwini) na posypanej mąką tacce, a kiedy wyrosną, również przy pomocy łyżek (dlatego nie są idealnie okrągłe) wkładam na gorący olej.
A teraz składniki (te na zdjęciu zrobiłam z 1,5 porcji, więc wg przepisu wyjdzie trochę mniej):
5 szklanek mąki pszennej
2 duże jajka
2 opakowania drożdży suchych (14g) lub 30g drożdży świeżych
1,5 szklanki letniego mleka
1,4 szklanki letniej wody
pół szklanki cukru
pół łyżeczki soli
1/3 szklanki roztopionego masła
ponadto: olej do smażenia, cukier puder lub polewa czekoladowa, ew. posypka czy skórka pomarańczowa lub cytrynowa
Jeśli mamy świeże drożdże najpierw robimy rozczyn, jeśli suche mieszamy od razu z suchymi składnikami. Dodajemy jajka, mleko, wodę i roztopione masło. Wyrabiamy (ja mikserem, końcówki "sprężyny") do zupełnej gładkości, przykrywamy i zostawiamy do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na ok. 1 godzinę. Następnie nakładamy porcyjki na posypaną mąką blaszkę i znów zostawiamy do wyrośnięcia - na ok. 15-20 minut. Smażymy na gorącym oleju do zrumienienia.
20181124_143227_resized_1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Beatrice
Zadomowiony
Posty: 905
Rejestracja: 21 mar 2017, 13:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bardzo leciutkie mini pączki

Post autor: Beatrice » 24 lis 2018, 17:43

Dziękuję Bożenko, zaraz będę działać :lol:

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11993
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Bardzo leciutkie mini pączki

Post autor: boryna » 24 lis 2018, 17:44

Smacznego :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciasta i desery”