Tradycyjny tort biszkoptowy

kania

Re: Tradycyjny tort biszkoptowy

Post autor: kania » 10 maja 2018, 15:15

Pat, tak, tylko słodzone mleko. Zwykłe albo z dodatkiem skondensowanego. Do śmietanowych tortów też właśnie lubię taki mleczny poncz. W wersji dla dorosłych może być mleko z dodatkiem, np. Malibu. Dawałam kiedyś mleko kokosowe ale niewarta skórka wyprawki, moim zdaniem, chyba że cały tort jest kokosowy (ale ja chyba nie umiem dobrej kokosowej masy takiej, żeby mi smakowała, więc nie robię kokosowego) :oops: .
Nie wiem dlaczego Ci się kruszył biszkopt. Przepis Ambrozji jest bardzo dobry. Może faktycznie krojenie na świeżo pomoże. Pat, ja ten blat z dołu daję na górę, tj. odwracam tort "do góry dnem", bo wtedy mam równiutki wierzch.
Czekam kiedy pokażesz swój tort. Ja też sama robiłam na przyjęcie komunijne dla syna i wiem, że trochę tremy jest ;) .

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Tradycyjny tort biszkoptowy

Post autor: mewa » 10 maja 2018, 18:41

kania pisze:
10 maja 2018, 14:06
Ewo, ja też nie lubię mocno nasączanych tortów ale warto jednak trochę ten biszkopt nawilżyć, bo jest wtedy smaczniejszy i ładnie scala się z masą. Jako poncz dobrze się spisze również sok owocowy, zwłaszcza gdy w torcie są owoce, bo ładnie podkreśla owocowy smak całości. Sok może być rozcieńczony wodą, ale wtedy dobrze jest go nieco dosłodzić. Do biszkoptów kakaowych każdy sok będzie dobry ale do jasnego biszkoptu dodaję tylko pomarańczowy, żeby uniknąć zabarwienia. Do tortu z masą czekoladową dobrze będzie smakował poncz z soku wiśniowego albo z kawy. Tort kajmakowy lubię nasączony słodzonym mlekiem.
Ambrozjo, tort jak marzenie! Wspaniały, puszysty biszkopt!
Kasiu ja lubię nasączone, ale niekoniecznie alkoholem dlatego pytałam o ilość tego alkoholu, ale jeżeli nie musi go być, to go nie dodam :02icon_mryellow:
Biszkopt wyszedł cudny , ładnie się pokroił - zaraz będę robiła ciąg dalszy. :041:

kania

Re: Tradycyjny tort biszkoptowy

Post autor: kania » 11 maja 2018, 12:53

Ewo, to świetnie, że biszkopt się udał. Nie zawsze wychodzi więc tym bardziej jest powód do zadowolenia. Teraz to już z górki, bo masa, jak to masa, zakalcowata nie wyjdzie na pewno i cały tort będzie super! :szampan: .

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10305
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Tradycyjny tort biszkoptowy

Post autor: Maliola » 11 maja 2018, 15:06

Do tych białych tortów to jeszcze można wkładkę kokosową - czyli białka ubite z cukrem i kokosem, upieczone w tej samej wielkości tortownicy co biszkopt, zawsze może podratować opadnięty biszkopt na wysokości, a i dobre jest z kremem budyniowym - można zrobić taki jak do karpatki gotowy np. z Delecty, wtedy można nasączyć olejkiem rumowym albo rumem.

Krem śmietankowy robię ostatnio z dodatkiem mascarpone taki jak do bezy - lepiej się trzyma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciasta i desery”