Kotlety dyniowo-drobiowe - niskokaloryczne

ODPOWIEDZ
zuzanna2418

Kotlety dyniowo-drobiowe - niskokaloryczne

Post autor: zuzanna2418 » 13 mar 2017, 22:17

Dla zainteresowanych przepis:

Dynię obrać, wykroić gniazda nasienne, miąższ zetrzeć na tarce na grubych oczkach. Moja tarka ma oczka nieco mniejsze od tych standardowych i takie się chyba najlepsze.
Ziemniaki obrać i także zetrzeć na tarce. Po wymieszaniu ma być mniej więcej pół na pół.
Jeśli boimy się, że mieszanka kotletowa wyjdzie zbyt wodnista, możemy posolić i odstawić na godzinkę, aby warzywa puściły wodę, którą odlewamy. U mnie nie było takiej konieczności. Ale warzywa trochę dosoliłam.

Do warzyw dodajemy zmielone mięso z fileta z indyka. Ja miałam pół kilo i tyle dałam.
Do tej gigantycznej ilości farszu dodałam dwa jaja, choć jedno powinno wystarczyć.
Na koniec dodajemy uduszoną na odrobinie oliwy cebulę pokrojoną dość drobno w ilości takiej, żeby ją było widać po wymieszaniu.Podczas duszenia dolewam kilkakrotnie wody. Oczywiście przed dorzuceniem cebuli trzeba ją przestudzić.

Doprawiłam pieprzem mielonym i przyprawą do indyka

Wymieszałam, teraz łapami formuję nieduże kotlety i smażę beztłuszczowo na maleńkim ogniu pod przykryciem. Jeśli odparowuje dużo wody, od czasu do czasu zdejmuję pokrywkę z patelni na kilka minut.

Niskokalorycznośc polega głównie na braku tłuszczu, tłustego mięsa, mąki i buły w kotletach.
Kotleciki są delikatne, ale nie rozwalają się.

Można podawać z jakimś lekkim dipem, np. czosnkowym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Potrawy mięsne (w tym też drób i dziczyzna)”