Cebularz lubelski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa1951
Zadomowiony
Posty: 513
Rejestracja: 15 wrz 2017, 18:45

Cebularz lubelski

Post autor: ewa1951 » 02 mar 2018, 20:04

Wstawiam przepis z książki "Regionalna kuchnia Podlasia i Lubelszczyzny". Cebularz wg tej receptury wpisany jest na listę produktów regionalnych Lubelszczyzny. Łatwy w produkcji i smaczny, dużo mniej kaloryczny niż drożdżówki.
cebularz.jpg
Jeżeli tekst jest mało wyraźny, nieczytelny, to proszę napisać, a przepiszę recepturę, by było łatwo przeczytać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Ewelina

paputowy dom

Re: Cebularz lubelski

Post autor: paputowy dom » 02 mar 2018, 20:22

Ewo, dzięki za przepis. Bardzo lubię takie wytrawne wypieki. Zmodyfikuję trochę, bo nie lubię maku. Dodam czarnuszkę i trochę zielonej pietruszki.

Awatar użytkownika
ewa1951
Zadomowiony
Posty: 513
Rejestracja: 15 wrz 2017, 18:45

Re: Cebularz lubelski

Post autor: ewa1951 » 02 mar 2018, 20:58

Justynko, sfociłam oryginalny przepis. Tego maku, jak na mój gust, jest tu trochę za dużo. W sklepach firmowych znanych piekarni (głównie w Centrum i na Starym Mieście - turyści, turyści, turyści, w tym sporo grup z Izraela), gdzie w gablocie stoi napis "cebularz lubelski", to jest on tak sporo "pomaczony". W małych osiedlowych sklepikach, zaopatrywanych przez małe nieznane piekarnie, cebularze mają 5 ziarenek maku na krzyż albo bez maku. Ja też wolę bez maku. A czarnuszkę muszę kupić i wypróbować, dawałam ją kiedyś do chleba ale już "wyszła".
Pozdrawiam, Ewelina

zuzanna2418

Re: Cebularz lubelski

Post autor: zuzanna2418 » 02 mar 2018, 21:25

Tutaj jest informacja ze strony MR i RW, gdzie publikowana jest pełna lista wszystkich produktów tradycyjnych.
http://www.minrol.gov.pl/Jakosc-zywnosci/Produkty-regionalne-i-tradycyjne/Lista-produktow-tradycyjnych/woj.-lubelskie/Cebularz-lubelski
Tu jest też mowa o przygotowywaniu wcześniej cebuli z makiem, na kilka godzin przed wypiekaniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Potrawy z mąki, kasz i nabiału”