Piękne włosy i paznokcie

Jak dbać i pielęgnować - porady
zuzanna2418

Re: Piękne włosy i paznokcie

Post autor: zuzanna2418 » 11 sie 2020, 13:25

Podobno produkty Agafii trzeba sprawdzać pod kątem producenta. Te naprawdę dobre wyprodukowano w Rosji. Sporo jest natomiast estońskich, które jak twierdzą użytkownicy, tylko stały obok Agafii oryginalnej. Ja kupiłam kiedyś taki właśnie estoński preparat i wywaliłam, bo zapach był okropny.

natomiast w układaniu włosów bardzo pomaga mi pianka Aussie Mousse Miracle Styling For Volume & Conditioning
Była dostępna w Rossmannie, ale ...już chyba jej nie ma.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Piękne włosy i paznokcie

Post autor: MaGorzatka » 13 sie 2020, 20:45

Barabella pisze:
20 cze 2020, 19:04
Paznokcie przestały się rozdwajać, zrobiły się tez mniej łamliwe. W tym czasie nie kładłam lakieru na paznokcie. Teraz wyglądają ślicznie.
Bez tego preparatu, czy pociągnięte nim?
Mam koszmarne paznokcie, jak zresztą i włosy - taki lajf. Gdyby nie hybrydy, to nie miałabym paznokci w ogóle, takie są łamliwe.
Ale myślę, żeby od tych hybryd odpocząć, więc może by odpoczywać z paznokciem w płynie????

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Piękne włosy i paznokcie

Post autor: Barabella » 15 sie 2020, 9:32

Spróbuj, to nie jest wielki wydatek. Cały czas nim maluję. Raz na tydzień.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11988
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Piękne włosy i paznokcie

Post autor: boryna » 23 gru 2020, 19:46

Brązowowłosym z czystym sumieniem mogę polecić szampon do włosów brązowych firmy Jantar - z dodatkiem bursztynu i pigmentem. Włosy nabierają fajnego, kasztanowego połysku - z każdym myciem wyraźniejszego. Świetnie, choć subtelnie, ożywia kolor.

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11988
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Piękne włosy i paznokcie

Post autor: boryna » 14 sty 2022, 13:55

Wypróbowałam wczoraj z pozoru dziwny sposób na zmiękczenie i wygładzenie włosów. Papkę z kisielu z cukrem i odżywką. Ponoć mąka ziemniaczana + kwasek cytrynowy + cukier (ma być z cukrem) dobrze wpływają na stan włosów. Trzyma się 15 minut na umytych włosach. Faktycznie, biorąc pod uwagę, że mam włosy suche i puszące się, to efekt jest fajny. Włosy dużo bardziej miękkie i mniej się stroszą. Pewnie na prostych efekt byłby lepszy, ale i tak jestem zadowolona.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Piękne włosy i paznokcie

Post autor: survivor26 » 14 sty 2022, 14:44

Bożenko, na puszace i suche włosy mi fryzjerka poleciła przed myciem nałożyc dowolną odżywkę na zmoczone włosy i od razu na to szampon. Rzeczywiście wygładza, u łysych jak ja przyklepuje do czaszki :lol2:

Awatar użytkownika
Jo37
Zadomowiony
Posty: 4462
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:10
Lokalizacja: Warszawa i pow. łosicki

Re: Piękne włosy i paznokcie

Post autor: Jo37 » 14 sty 2022, 19:39

survivor26 pisze:
14 sty 2022, 14:44
Bożenko, na puszace i suche włosy mi fryzjerka poleciła przed myciem nałożyc dowolną odżywkę na zmoczone włosy i od razu na to szampon. Rzeczywiście wygładza, u łysych jak ja przyklepuje do czaszki :lol2:
Rekomendacja to to nie jest.
Pozdrawiam,
Joanna

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Piękne włosy i paznokcie

Post autor: survivor26 » 14 sty 2022, 19:49

Jo37 pisze:
14 sty 2022, 19:39
survivor26 pisze:
14 sty 2022, 14:44
Bożenko, na puszace i suche włosy mi fryzjerka poleciła przed myciem nałożyc dowolną odżywkę na zmoczone włosy i od razu na to szampon. Rzeczywiście wygładza, u łysych jak ja przyklepuje do czaszki :lol2:
Rekomendacja to to nie jest.
Ostrzeżenie raczej, mi słabo służy, Bożence, która ma więcej włosów w grzywce niż ja na całej głowie powinno pomóc na puszenie ;)

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10304
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Piękne włosy i paznokcie

Post autor: Maliola » 13 sty 2023, 12:59

Pozwalam sobie dzisiejszy wpis Mariiewy z pogaduszek wkopiować tutaj, bo tam zginie, a może komuś posłuży:

Cytuję:
Ja stosuję mleczko kokosowe jak olejek. Jest gęste, więc rozcieram w dłoni 1-2 łyżki (nie żałuję) nakładam na włosy i trzymam 1-2 godziny. Potem spłukuję i myję do skutku szamponem. Jeśli włosy są w dobrej kondycji, nie są bardzo przesuszone, mają zamknięte łuski to wystarczy jedno mycie. W przypadku przesuszonych, z otwartymi łuskami olejek "czepia się" powierzchni włosa i trzeba myć 2 razy.
Można wymieniać na olejek arganowy Moroccanoil Treatment Light, który ja stosuję raz w miesiącu będąc blondynką ze względu na cenę albo olejek z orzechów makadamia. Olejek arganowy jako odżywka po umyciu włosów.
Ale wszystkie te olejki mogą uczulać. Trzeba zrobić test skórny. A i nie każde włosy lubią tyle tłuszczu. Moje w związku z Hashimoto lubią. Ale polecam i zdrowym. Włosy cudne, nie puszą się, lśniące, miękkie, pachnące. Tylko u kobiety gotującej dołącza się szybko zapach kapuśniaku, smażonej ryby i cebulki. :2smiech: Za to nie palę i nie śmierdzą dymem.
Mleczko kokosowe stosuję przy okazji kuchennych poczynań.Kupuję do zupy krewetkowej czy dyniowej a właściwie każdej zamiast śmietany i sobie odlewam.

Zolia
Cichociemny
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2023, 16:04

Re: Piękne włosy i paznokcie

Post autor: Zolia » 13 lis 2023, 12:02

Również w ostatnim czasie zaczęłam olejować włosy i widzę, jak dobre ma to działanie w moim przypadku. Włosy są mocniejsze, ładniejsze jak również bardziej wygładzone Oczywiśćie efektów nie widzi się od razu, trzeba na nie trochę poczekać - ale warto. Od siebie polecam również wcierki, u mnie sprawdzają się te od Anwen jak równeiż od Jantara ;) Wcieram kilka razy w tygodniu i widzę u siebie dużo nowych baby hair :)
https://www.hornandmore.pl/jak-wybrac-s ... do-wlosow/

Na stronie jest też kilka porad jak wybrać odpowiedni szampon oraz odżywkę do włosów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uroda i zdrowie”