Ogród botaniczny we Wrocławiu

Zdjęcia, linki
Awatar użytkownika
Ryszan
Zadomowiony
Posty: 2572
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród botaniczny we Wrocławiu

Post autor: Ryszan » 30 maja 2017, 11:57

Janeczko bożżż jak pięknie.Dzięki wielkie,że pokazałaś tak cudne widoki. :o :o

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6403
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Ogród botaniczny we Wrocławiu

Post autor: urazka » 30 maja 2017, 16:28

Mesiu, Zuziu i Aniu cieszę się, że się Wam podobało. Umieszczenie tylu zdjęć przy ograniczeniach do 10 w jednym poście to niezła praca, Na dodatek przy wstawianiu zdjęć przez przeciągnięcie, program zmienia ich kolejność. Pierwsze zdjęcie jest ostatnim i na odwrót. Aby zachować systematykę musiałam w kolejnych dziesiątkach wstawiać zdjęcia z numeracją "od tyłu".
Ale i tak dwa pierwsze posty poszły w złej kolejności. W ten sposób np. płyta powitalna wmurowana w bramie do ogrodu jest ostatnia. Nic to. Następnym razem będę mądrzejsza.
Pozdrawiam, Janina

asia68

Re: Ogród botaniczny we Wrocławiu

Post autor: asia68 » 30 maja 2017, 18:36

Janeczko fantastyczne te łany irysów. Zobaczyć w jednym miejscu taką piękną kolekcje kwitnących irysów, w takiej ilości, jest warte mimo upalnej pogody. Ogród wrocławski jest bardzo zadbany, widać to nie tylko po układzie, czystości rabat, ale i kondycji roślin. Miło popatrzeć na zdjęcia, a jak się ma możliwość pospacerować to już bajka.
Rododendrony wyglądają bardzo ładnie, w porównaniu do tych, które oglądałam w weekend w Kórniku.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6403
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Ogród botaniczny we Wrocławiu

Post autor: urazka » 30 maja 2017, 21:45

Asiu masz rację. Ogród jest bardzo zadbany. Między bylinami nie uświadczysz chwastów. Widziałam pracowników tnących krzewy i sadzących jednoroczne, które też są piękne ale nie robiłam im zdjęć. Tak samo nie robiłam zdjęć tym rododendronom i azaliom, które miały całkowicie omdlałe kwiaty. To była mniej więcej połowa tychże krzewów w ogrodzie. Tak smutno wyglądały, że aż było ich żal.
Pozdrawiam, Janina

zuzanna2418

Re: Ogród botaniczny we Wrocławiu

Post autor: zuzanna2418 » 31 maja 2017, 9:28

urazka pisze:Mesiu, Zuziu i Aniu cieszę się, że się Wam podobało. Umieszczenie tylu zdjęć przy ograniczeniach do 10 w jednym poście to niezła praca, Na dodatek przy wstawianiu zdjęć przez przeciągnięcie, program zmienia ich kolejność. Pierwsze zdjęcie jest ostatnim i na odwrót. Aby zachować systematykę musiałam w kolejnych dziesiątkach wstawiać zdjęcia z numeracją "od tyłu".
Ale i tak dwa pierwsze posty poszły w złej kolejności. W ten sposób np. płyta powitalna wmurowana w bramie do ogrodu jest ostatnia. Nic to. Następnym razem będę mądrzejsza.
Janeczko ja i tak wszystkie Twoje fotki wstawiałam jeszcze raz, bo nie lubię, jak są z tym białym marginesem z napisem "załącznik" (tak się dzieje, jak nie klikniemy "wstaw w tekst"). Potem mając już je w wstawione do posta możesz je dowolnie przestawiać, co też uczyniłam ze zdjęciem z płytą :)

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6403
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Ogród botaniczny we Wrocławiu

Post autor: urazka » 31 maja 2017, 11:46

zuzanna2418 pisze:Janeczko ja i tak wszystkie Twoje fotki wstawiałam jeszcze raz, bo nie lubię, jak są z tym białym marginesem z napisem "załącznik" (tak się dzieje, jak nie klikniemy "wstaw w tekst"). Potem mając już je w wstawione do posta możesz je dowolnie przestawiać, co też uczyniłam ze zdjęciem z płytą :)
Dzięki Ci dobry Duszku!
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
aguskag
Zadomowiony
Posty: 3504
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród botaniczny we Wrocławiu

Post autor: aguskag » 04 cze 2017, 8:59

Janeczko :)
Dzięki za cudne foteczki :kwiatek_2: Bardzo lubię ten ogród i chyba dzięki Tobie wkrótce go odwiedzę. Będę we Wrocku na początku wakacji i muszę znów go zwiedzić, dzięki za przypomnienie.

Zuziu :)
Ja z lenistwa też ostatnio nie powklejałam w tekst swoich fotek w wątku. Przy większej ilości fotek trochę to upierdliwe, bo za każdym wklejonym zdjęciem tekst przeskakuje góra - dół, potem mi się miesza co już wkleiłam, a co jeszcze nie..... a tak przesunęłam fotki z folderu i nic nie musiałam więcej robić. Szkoda troszkę, że nie wklejają się automatycznie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Awatar użytkownika
lora
Zadomowiony
Posty: 7546
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:51

Re: Ogród botaniczny we Wrocławiu

Post autor: lora » 06 cze 2017, 8:04

Janeczko dziękuję za cudny spacer po ogrodzie botonicznym w Wrocławiu który nie jest mi obcy , byłam tam kilka razy jak spędzałam wakacje pod Wrocławiem , no tak to chyba wieki temu i cieszę się bardzo że nadal istnieje i rozkwita.

Awatar użytkownika
aguskag
Zadomowiony
Posty: 3504
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród botaniczny we Wrocławiu

Post autor: aguskag » 10 cze 2017, 8:07

A może jakieś małe spotkanko w botanicznym zrobimy? Mam do dyspozycji 30 czerwca do 17-tej.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrody warte odwiedzenia”