Strona 1 z 1

Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

: 06 paź 2018, 21:57
autor: zuzanna2418
Póki co tylko zajawka, więcej napiszę jutro.
Szkółka bylin koło Serocka otworzyła swe podwoje na Pierwsze Spotkania Bylinowe.
W związku z tym postanowiliśmy obejrzeć to miejsce, które może się pochwalić szeroką ofertą bylin, ładnymi sadzonkami i odmianami nigdzie indziej nie widzianymi.
Gospodarze weszli już na rynek krajowy, inwestują w szkółkę, selekcjonują nowe odmiany.
DSC_0714.jpg
Na razie pokażę fotkę marcinka, którego kupiliśmy z uwagi na kolor: Aster Violetta
DSC_0730.jpg
I róże rosnącą na rabacie przed domem Jubilee Celebration
DSC_0744.jpg

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

: 06 paź 2018, 22:19
autor: Mila
Zuziu, czy u nich można kartą płacić?

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

: 06 paź 2018, 22:21
autor: zuzanna2418
Milu, prawdę mówiąc nie wiem. W. płacił gotówką.

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

: 07 paź 2018, 13:01
autor: Mila
Byłam dziś. Kupiłam conieco. Ale tylko z roślin wystawionych przy domu, bo na zejściu do wąwozu stał cerber i tylko co pół godziny mówił, że za pół godziny pan Przemek wszystkich zaprowadzi. A on czekał na większą ilość "zwiedzających", których nie przybywało, a będących - ubywało. Dwie godziny czekania to dla mnie za dużo. Nie podobało mi się to, że ktoś ma mnie oprowadzać i miałabym słuchać pytań i odpowiedzi, które mnie nie interesują. Dowiedziałam się od cerbera, że właściciele boją się, że ludzie tabliczki poprzestawiają. A przecież wszystkie doniczki oklejone etykietami, to po co tabliczki ruszać.
Tak więc, kolekcji nie obejrzałam. Wolę jednak do swojego sklepu jeżdzić.

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

: 07 paź 2018, 14:36
autor: zuzanna2418
No cóż, spacer po szkółce był w programie ogłoszonym na profilu ZP. To rzadka okazja zobaczyć jak wygląda miejsce, gdzie przygotowuje się rośliny do sprzedaży. Mnie to akurat interesuje, zresztą można było się dowiedzieć wielu informacji "od zaplecza", przydatnych potem przy samodzielnym wybieraniu roślin u sprzedającego.
Ja rozumiem właścicieli, bo wiem, właśnie z tej pogadanki, której nie wysłuchałaś, dlaczego na strefę produkcyjną nie wpuszcza się klientów. Szkółka to nie sklep ogrodniczy. Nie wszystkie doniczki są z etykietami, a poza tym jest tam też sporo odmian w obserwacji, bo to własna selekcja szkółki. A nawet jeśli byłyby wszystkie oznakowane, to tam nie ma czasu na ustawianie tego potem na miejscu. Jak ktoś tam wchodzi, wyciąga, odstawia gdzie popadnie, to potem nawet trudno wszystko doprowadzić do porządku. Niektóre rośliny są już przycięte, więc trudno rozpoznać gatunek a co dopiero odmianę.
Każda szkółka ma swoje prawa i idąc w gości należałoby to przynajmniej starać się zrozumieć.

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

: 07 paź 2018, 15:29
autor: Mila
Zuziu, ale mnie zjechałaś :lol2:
Czułam się zawiedziona, bo spytałam cerbera, czy "tam", czyli między kwatery z roślinami, będzie można iść i dostałam odpowiedź, że tak,ale z p. Przemkiem, bez żadnego komentarza w rodzaju, że tam się tylko oglada. Liczyłam na wypatrzenie jakichś ciekawostek. Koło domu ich nie było, poza dużym wyborem traw.
W szkółkach nie bywam, poza jedną i nie ma raczej w niej problemów z łażeniem i ogladaniem.
W każdym razie dziękuję za dokładne wyjaśnienie :cool:
Dodam jeszcze, że starszego pana (ojca?) poprosiłam o wskazanie paproci (wczoraj była wystawa) na suche i słoneczne miejsce. Po powrocie sprawdziłam w internecie tę paproć, którą mi polecono i okazało się, że wręcz przeciwnie: miejsce zacienione i wilgotne ma być.

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

: 07 paź 2018, 15:58
autor: survivor26
Kurczę, a ja myślałam, że mam naprawdę ciemnofioletowego marcinka, ale mój to jest bladas przy tym :-) A nie orientujesz się, czy sprzedaż wysyłkową mają też dla detalistów, czy tylko hurtową? Bo oczywiście weszłam na ich stronę i zobaczyłam tam tyle wartych pożądania piękności, że zapragnęłam!

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

: 07 paź 2018, 16:08
autor: Mila
Pat, piszą, że prowadzą sprzedaż wysyłkową i oferty są w cenach detalicznych.
A na miejscu płaci się tylko gotówką :cry: