Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Ogrodnictwo w mediach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: mariaewa » 21 kwie 2018, 20:23

Obejrzałam w spokoju. Pomysł z żywopłotem z różnych iglaków genialny. Rzeczywiście jednorodna, wysoka zieleń bywa męcząca a na wąskiej działce przytłaczająca. No i nudna i pospolita. A tu i odcienie i pokrój a i dla osób lubiących przejechać ręką "po zielonym" doznanie zaskakującej różnorodności. W przypadku utraty jednego lub kilku egzemplarzy w takim jednolitym ciągu problem jest trudny do opanowania. Szczerbaty żywopłot nie jest atrakcyjny a na wyrównanie strat trzeba nieco poczekać lub dobrać identyczne okazy. Koncepcja Wojtka pozwala na wprowadzenie kolejnego elementu układanki bez "obrazy oka".
Wojtek znów z tarczą. Na tarczy pan Marek za stwierdzenie, że wybór sośnic " może przysporzyć o zawrót głowy". Świat się nie zawalił ale takie potknięcia powinny być wyłapane przed emisją.
Sepleniaczkowania nie zauważyłam. Jeśli nawet coś tam to taki miły charakterystyczny rys wymowy. Wojtek mógłby nawet grasejować bez podejrzenia o wadę a z podejrzeniem o pochodzenie i rangę. :lol2:
Dobre było tylko mało.

zuzanna2418

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: zuzanna2418 » 21 kwie 2018, 20:36

Kasiu pół programu wykupił Związek Szkółkarzy. Więc pokazują to, co ma im przynieść dochody. :|
Mesiu mnie się też spodobał ten żywopłot, wcześniej go widziałam na zdjęciach i zwróciłam uwagę na różne odcienie zieleni.
Z tym językiem polskim to oni mają tam jakiś problem. Stale i wciąż powtarzają wyrażenie "na odpowiedzi czekamy drogą elektroniczną" . W. zwracał na to uwagę. Nie da się zmienić. Tak ma być.
Dziękuję za wysokie noty :-)

zuzanna2418

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: zuzanna2418 » 12 maja 2018, 11:08

Jesli chodzi o dzisiejszy program to W. okropnie się denerwował przed tym odcinkiem, bo z nagrania był bardzo niezadowolony. Wszystko szło nie tak i w rezultacie uznał dzień zdjęciowy z zmarnowany. Ale chyba nie było tak źle.
Za kretowisko robiła naprędce usypana górka ziemi, bo produkt trzeba było ulokować. I wycięli kwestię wygłoszoną przez W., że po użyciu różnych tam preparatów i urządzeń my nie mamy kreta, ale sąsiedzi mają ich dwa razy więcej :2smiech:
Ale łby śledziowe zostawili :D

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14223
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: Mila » 12 maja 2018, 11:46

Oglądałam :oklasky:
Szkoda, że Pan W. nie prowadzi RwO Extra. Pewnie wszyscy dowiedzieliby się więcej o drzewach i krzewach, bo:1/ wiedza większa, 2/ Pan W. mówi zwięźle i dość szybko.

Awatar użytkownika
Keetee
Zadomowiony
Posty: 3859
Rejestracja: 21 mar 2017, 5:50

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: Keetee » 12 maja 2018, 13:26

Deczko się spóźniłam....ale na W. zdążyłam i było ok :okok:
Szkoda, że mu chcieli ten kawałek wypowiedzi...
Albo przegapiłam, albo nie reklamowali rundapu jak tydzień temu :evil:
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej 😉 Dorota
bieżący wątek
poprzedni wątek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: MaGorzatka » 12 maja 2018, 13:50

Mam zaległych kilka odcinków, może dziś wieczorkiem nadrobię. Nadal uważam, że RWO nie wykorzystuje możliwości W., tylko rozmienia się na drobne.
Ergo...
własny kanał na YT byłby świetna sprawą!
(powtórzyła z uporem maniaczki)

Oglądałam na przedwiośniu wiosną kilka filmików na YT, gdzie pewien spokojny sympatyczny starszy pan bardzo ładnie pokazywał cięcie poszczególnych krzewów i drzewek owocowych. Obejrzałam filmik, np. o borówkach, łaps za sekatorek - przycięłam borówki. Potem film o wiśniach - i analogicznie.
Bardzo pożyteczne, choć pan nie był nawet w przybliżeniu tak atrakcyjny w wymowie i prezencji, jak W. :buzki:

zuzanna2418

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: zuzanna2418 » 13 maja 2018, 9:14

Milu, Dorotko, Małgoś bardzo dziękujemy za pozytywne recencje! :buziak: :serducho:
RwO Extra z udziałem W. jest w jakichś zamysłach, ale póki co bez konkretów. Szkoda, bo to pomysł W. który został przejęty. Tam wszystkim rządzi MJ mimo, ze autor programu z W. jest mu równorzędny.
Do YT jakoś nie mogę W. namówić, choć byłoby to idealne rozwiązanie. Chyba magia telewizji, choć reżimowej, jednak działa :lol2:

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: mariaewa » 13 maja 2018, 11:58

Widzę, że producenci wyznają wiarę w homeopatię. :evil: Kropla tego, kropla tamtego.
Ale oglądam W a nie program. Nie, żebym uważała, że program nic nie wart ale wart więcej z tym specyficznym podejściem W.
To takie pogaduszki od serca, żadne trzymanie się sztywno każdego nakreślonego słowa. Ciepły głos, lekkie półuśmieszki, luz, wdzięk męski, no wzorzec z Sevres jak prowadzić program. Pani Natalia wyluzowała i wyszło na dobre. Jest bardzo zaangażowana i bardziej spięta niż W ale powoli odtaja.
I choć kawałki autorskich ogrodów W. My mamy ten zaszczyt znać wiejski i miejski a i inne projekty ale miło jest zobaczyć jak pięknie przemyślane były założenia i jak teraz procentują.
Wielki szacunek za ujawnienie co się czasami nie udaje i czy można wymienić rośliny na inne nie burząc koncepcji. I że nic na siłę bo zapasy z naturą są z góry przegrane. Inaczej nie znaczy gorzej
Nie każdego stać na prawdę prawdziwą a my dzięki temu nie wstydzimy się aż tak bardzo, że daliśmy czasami ciała.
Konwencja dialogu podoba mi się. Bardziej po ludzku niż suchy wykład z doniczką w ręku. W miał ładne butki. :2smiech:
Trzymaj się W swoich chmur. Nic nie zmieniaj. Już Jesteś rozpoznawalny a że i autentyczny i nie na koturnach - zaprocentuje.

Awatar użytkownika
Ryszan
Zadomowiony
Posty: 2572
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: Ryszan » 13 maja 2018, 12:03

Oglądałam wczoraj RwO ,to jest to, tak powinny wyglądać wszystkie odcinki. :oklasky:

zuzanna2418

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: zuzanna2418 » 27 maja 2018, 7:31

Mesiu Chyb to co napisałaś to wydrukuję a W. sobie będzie nosił za gorsem :D Bo ciągle mi każe to odczytywać. Narcyz jeden!
Aniu może choć co ktoryś się uda zmiękczyć beton :D

Kolejny odcinek z W.( i tyłkiem Zębasa) w najbliższą sobotę...

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: m65 » 05 cze 2018, 23:29

Zuziu, właśnie sobie obejrzałam. Zębas spryciula wie jak się wkręcić przed kamerę.
Słowa 'w tym ogrodzie nic się nie marnuje' tchną autentycznością, a Wasze poczynania w miejskim i wiejskim ogrodzie potwierdzają je w całej rozciągłości. Ta filozofia jest mi bardzo bliska i u siebie też staram się do tego dążyć. Fajny macie kompostownik, duuuży.
Domyślam się, że to ogromne zmęczenie W. po dniu zdjęciowym spowodowane było nie tylko stresem i upałem, ale i końską dawką preparatu przeciw komarom i kleszczom :02icon_mryellow:
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

zuzanna2418

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: zuzanna2418 » 20 sie 2018, 13:52

Być może RwO zamienimy na MwO (M jak Maja), ale na razie jesteśmy dopiero po wstępnej choć obiecującej rozmowie z producentami. Więc trzymajcie kciuki.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: survivor26 » 20 sie 2018, 14:00

Trzymamy! Super by było i może pozwoliliby W. na większą obecność?

zuzanna2418

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: zuzanna2418 » 20 sie 2018, 14:07

No właśnie formuła programu nie do końca jest dla mnie jasna. U Mai pojawia się często projektant/wykonawca ogrodu i poza prowadzącą objaśnia zamysł i szczegóły prac. Więc chyba taka rola W. byłaby w tym przypadku (chcieli zobaczyć ogrody robione przez W.). Ale dziś zapytali czy mogliby filmować przeróbkę trawnika na różankę w naszym ogrodzie, więc to jakby coś innego... No, póki co WwO to jeszcze nie będzie, ale jeśli wyjdzie to i tak będzie sukces :)

Awatar użytkownika
Ryszan
Zadomowiony
Posty: 2572
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Rok w Ogrodzie, czyli nasi w mediach ;)

Post autor: Ryszan » 20 sie 2018, 15:07

zuzanna2418 pisze:
20 sie 2018, 13:52
Być może RwO zamienimy na MwO (M jak Maja), ale na razie jesteśmy dopiero po wstępnej choć obiecującej rozmowie z producentami. Więc trzymajcie kciuki.
Ale by było super, oczywiście kciuki trzymam . :oklasky:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Źródła wiedzy ogrodniczej”