Uprawa mieczyków, NN

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Uprawa mieczyków, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 7:45

zuzanna2418 pisze:To ja pokażę "drugi koniec", czyli cebule wykopane w listopadzie 2013 na rabacie mieczykowej na wsi.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 7:47

Keetee pisze:Mam na co się gapić u mojej koleżanki-sąsiadeczki. Fotnęłam jedynie bukiet od niej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:mrgreen:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 7:50

Eliza52 pisze:Mieczyki, jedna z moich miłości. Nie umiem wstawić zdjęć :roll:
zuzanna2418 pisze:Jakby co- pytaj w wątku technicznym :)
Eliza52 pisze:Przez cały wczorajszy dzień nie mogłam nauczyć się wstawiać zdjęcia, aż wieczorem Zuzanna wyłożyła mi jak "krowie na rowie" i udało się :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 7:51

zielonajagoda pisze:Gdyby nie konieczność wykopywania na zimę cebulek, to miałabym ich duuużo, a tak mam aż tylko trzy ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 7:56

Ryszan pisze:Basiu ale masz tych mieczyków, są cudne. Najlepiej podobają mi się Rivaldino, Huron Kisses, Majovy Kvet, a co ja będę wymieniać WSZYSTKIE :shock::shock: Ja mam trzy kolory: czerwony, żółty, łososiowy, chociaż ten ostatni bardzo marnie zakwitł. :(
mariaewa pisze:Basiu, wszystkie cudne, ale Nicolka :D , rzeczywiście jak Twoja Nikolka, delikatna, pastelowa, zwiewna. :D
Mocno czerwone mieczyki to moje ulubione , wazonowe kwiaty. Może w przyszłym roku, jako już doświadczona :shock: ogrodniczka pokuszę się o ich hodowlę. Boję się, że nie dam rady przechować cebul. Ale nauczycie mnie, prawda ?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 8:24

Bitek pisze:Basiu ależ cudną masz kolekcję :!: Bardzo lubię mieczyki, lecz w tym roku pierwszy raz ich nie mam :(
W ubiegłym roku miałam takie marne, w ogóle nie rozwinęły się niektóre pąki i wywaliłam na kompost cebule. Bardzo mało było w tym roku w mojej hurtowni i spóźniłam się z zakupem. Twoje podobają mi się wszystkie :!:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 9:33

Wstawiam tu tego niby Orestesa, bo pewności nie mam....., a na odzew sprzedawcy czekam już rok :( Mam dwie odmiany, które wyglądają dokładnie tak samo....
Barabella pisze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 9:37

lora pisze:Basiu jestem nimi zachwycona i pełna podziwu dla Ciebie jak pięknie pokazujesz w każdym stadium rozwoju.
Wpis zrobiłam żeby potwierdzić że zaglądam, tylko że nocą i nie piszę wtedy.
Urazka pisze:Niesamowita kolekcja! Nawet sobie nie wyobrażałam, że jest już tyle tak pięknych odmian mieczyków. Nie interesuję się nimi bo przegrywają u mnie z innymi kwiatami tym, że trzeba wykopywać ich cebulki na zimę. Ale uwielbiam mieczyki w wazonie i kupuję je zawsze gdy na nie trafię. Z Twoich przecudnych wybrałam sobie mieczyk o nazwie Kontesa.
Wiele mieczyków ma obcojęzyczne nazwy. Kupowałaś je w kraju czy za granicą?
Barabella pisze:Większość, jakieś 90% kupuję u Anity Ogród
Urazka pisze:Dzięki za informację. Chciałam popatrzeć na mieczyki ale pewnie pojawią się dopiero na wiosnę, a przy okazji popatrzyłam na ofertę liliowców i irysów.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 9:41

Barabella pisze:Siewka Anity 4/10
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 18:37

mewa pisze:Może już dosyć, bo głupawki zaczynam dostawać :mrgreen:
Szukałam zdjęć swoich starych mieczyków, ale poleciały najprawdopodobniej w kosmos przy awarii kompa.
mariaewa pisze:Mój nr 1 Lupus (czemu taka podła nazwa). Wygląda jak szyfonowa sukienka Carrie Bradshaw czekającej w Paryżu na swojego artystę. Jeżeli kolor ma naprawdę brudno-popielato-różowy, to ja jestem w nim zakochana. Najpiękniejszy z pięknych.
Barabella pisze:Spokojnie :mrgreen: Już niewiele zostało.... kilka nie wyszło z ziemi :mrgreen: Dla mnie też Lupus (Lups) jest najcudniejszy :mrgreen:
mariaewa pisze:Basiu, czy odmiana Ospalec lub jak piszą inni, Ospalce, jest bardzo podobna do Lupusa? Wydają mi się niemal identyczne. Szczególnie nierozwinięte jeszcze pąki. I niepowtarzalny kolor.
Barabella pisze:Nie, różnią się znacznie. Ospalce jest bardziej różowy i jęzory mają inne :) Też śliczny jest :) Robisz listę? :mrgreen: Poszperałam w albumie Mariusza_DWL i Lupusa też ma, bardzo się różnią.
mariaewa pisze:Basiu, powiedziałabym, że chwilowo jestem walnięta obuchem w łeb. Wiesz, mieczyki. Biały czerwony, różowy. Tyle mi się kojarzyło. A teraz.... Mój laptop ma dziś objawy chromania przestankowego, idzie 5 minut, a potem stoi i udaje, że ogląda reklamy Elektry. Te mieczyki mnie wykończą. Tyle piękna, takie różne. Będę czytać i uczyć się. :mrgreen:
MaGorzatka pisze:"Lupus" podła? Dlaczego podła? Jakby było "Vulpes", to dopiero byłaby podła :)
Basiu jak Ty to robisz, że masz takie piękne mieczyki? Ja z nimi próbowałam na początku, ale mi się masowo wywracały, albo nie zdążyły zakwitnąć. Moja Babcia miała w ogrodzie cudne mieczyki i nigdy nie mówiła "mieczyki" tylko "gladiole".
mariaewa pisze:Małgosiu lupus występuje w nazwie wstrętnej choroby. Nie pisałam, ale ten lisek w klatce ma takie same otępiałe oczy jak ranny chłopczyk a Aleppo. Tyle strachu , że trzeba się wyłączyć, żeby nie umrzeć. :cry:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 18:40

Barabella pisze:Małgosiu ja na piachach sadzę głębiej, zależnie od wielkości cebulek (3-4 wielkości w dół) Patyki wsadzam od razu, jak wyjdą, to wiążę. One z natury się wywracają, ponieważ kwiat ciężki i są wysokie.
MaGorzatka pisze:Czyli to zupełnie jak z sernikiem. Kiedyś uczyłam się piec sernik, ale mnie zniechęcało, że opada. Koleżanki mi wytłumaczyły, że zawsze opada i żeby nie przeżywać. Sernik opada, a mieczyki się wywracają :)
Barabella pisze:Dokładnie tak :mrgreen: Dziewczyny sadzą też w donicach, lecz nie wiem czy to na stabilność skutkuje....
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 18:43

I kolejny, którego nazwa jest inna niż Anarchista ....... Bardzo podobny do Orestesa
Barabella pisze: Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 19:03

I znowu pomyłkowy opis..... Gorazd to to nie jest :(
Barabella pisze: Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 19:10

Bitek pisze:O mamuńciu wszystkie cudne :!: :!: :!: Ile ich Basiu masz? I wszystkie w doniczkach?
Barabella pisze:Teresko donic by nie wystarczyło :mrgreen: Nie, ja sadzę tylko w gruncie. Mam ponad 60 odmian, lecz zakwitło dopiero 51 z czego 3 są pomylone, więc ich nie pokazuję. Niestety, mimo próśb, to sprzedawca nie ma czasu widocznie ich zidentyfikować.... Osiem prawdopodobnie pąka nie zawiąże, czyli na straty.... Mam też sporą 'dzieciarnię' z lat ubiegłych, lecz tam odmiany mam pomieszane. Jak uda się je podhodować i kolejną zimę w piwnicy przeżyją, to może kilka zakwitnie.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa, NN

Post autor: Barabella » 18 mar 2017, 19:21

Barabella pisze:mariaewa nie mam niestety (jeszcze!) Maja Plisieckaja, więc dedykuję dla Ciebie Erupce :) Jest zbliżony do niej :mrgreen:
mariaewa pisze:Basiu słowo "jeszcze". :lol: Erupce istotnie piękna, a i Gorazd prześliczny. Czesi mają takie osiągnięcia, czy lepiej zaopatrzony rynek? Szkoda, że człowiek nie jest zaprogramowany na 100 lat. Tyle pięknych kwiatów i mało czasu po życiu zawodowym, by móc poszaleć w ogrodzie. Wysysają nas jak cytrynę. Najlepsze lata w pracy. :evil: Moje psy też nie lubią porannej rosy i trawy po deszczu. Jakby mogły, to dałyby do wyciśnięcia. :twisted:
Barabella pisze:Nie wiem, ja kupuję od Anity, z Polski :) Widzę, że Gorazd jest pomylony..... dzięki Tobie to odkryłam :) Zerknęłam na tę Maję i weszłam na forum Zielono Zakręconych, a tam Gorazd jest biały..... Znowu będę męczyć sprzedawcę....
mariaewa pisze:Widzę, że Kasia od Qury ma zidentyfikowany biały z amarantowym chyba gardłem, jako Gorazd.
Siedzę z mokrym ..... i przeglądam mieczyki. :evil:
Urazka pisze:Ostatnią godzinę spędziłam na zachwytach nad Twoimi mieczykami. Zachwycająca kolekcja!
Barabella pisze:Mesiu jeszcze raz dziękuję :) Czekam na identyfikację przez Anitę, niech napisze, co sprzedała w zamian za Gorazda, to poprawię :mrgreen: Na dzień dzisiejszy do poprawki będą Orestes i Anarchista - to prawdopodobnie Magdalena :roll:

Janeczko prawda, że cieszą oczka?! Wczoraj domówiłam kolejne 26 sztuk, które straciłam w ubiegłych latach. Jak się przechowają, to będzie co oglądać :)
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mieczyki (Gladiolus)”