Uprawa mieczyków, NN

rotos

Re: Uprawa mieczyków, NN

Post autor: rotos » 02 gru 2017, 0:04

Nie mam doświadczenia w wysadzaniu mieczyków w donicach, skrzynkach i nie mam przekonania, że tam im będzie dobrze.
Zawsze sadzę do gruntu.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15388
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa mieczyków, NN

Post autor: Barabella » 02 gru 2017, 9:18

Ja też nigdy nie wsadzałam mieczyków do donic. Myślę jednak o wysianiu w skrzyniach tej drobnicy. Zazwyczaj rozrzucałam je wokół dużych cebul, lekko przysypując ziemią, ale uszkadzam, lub wyrywam je przy pieleniu. Skoro poddałeś nam pomysł lepszego przechowywania drobnicy w lodówce, to spróbuję zadbać o maluchy. U mnie jest piasek, to nie jest dobra gleba pod żarłoczne cebule, więc pod każdą sypię ziemi kompostowej lub kupnej z worków.

Obrazek

Czym zasilasz mieczyki? Ja praktycznie używam tylko granulowanego obornika i Astvitu.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15388
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa mieczyków, NN

Post autor: Barabella » 04 gru 2017, 16:24

Stanisław Smoleń udostępnia już Katalog mieczyków
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15388
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa mieczyków, NN

Post autor: Barabella » 30 mar 2018, 13:02

Wczoraj przyszła ostatnia paczka z mieczykami..... zdaje się, że znowu przesadziłam. Jeśli te, które już rosły, dobrze się przechowają, to mam 115 odmian :2glowawmur: Chyba na rozum się z kimś zamieniłam. Cudne są, ale ile to sadzenia, wyjmowania, czyszczenia....... Z każdej odmiany minimum jedna cebula, a NN do identyfikacji około 30 sztuk :02icon_mryellow: To już koniec, więcej nie będę kupować.....
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15388
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa mieczyków, NN

Post autor: Barabella » 11 wrz 2018, 10:42

Wrzesień, to właściwie wykopki można zacząć.... Z moich (sadzona w lipcu) połowa wykształciła kwiat, który ścinałam. Zależy mi na cebulach by przeżyły. Porady jak to robić znajdziemy u Staszka Smolenia
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mieczyki (Gladiolus)”