Wykorzystanie darni

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Wykorzystanie darni

Post autor: MaGorzatka » 15 mar 2017, 12:41

MaGorzatka pisze:Darń wykorzystujemy w naszym ogrodzie do nadania terenowi pożądanych spadków lub ich zniwelowania.
Mówiąc po prostu - mamy wertepy różniste w ogrodzie i jeśli z jakiegoś miejsca pozyskamy płat darni, to natychmiast jest on przetransplantowany tam, gdzie jest dołek, a ma go nie być lub przeciwnie - tam, gdzie jest płasko, a ma być górka :)[
survivor26 pisze:A ja właśnie darń, która porastała chodnik wykorzystałam do podniesienia poziomu gruntu koło chodnika, celowo ułożyłam (zasadniczo to większośc ułożyła Beatka O:) ) korzeniami do góry i zasypałam ziemią robiąc przy okazji kompostownik w miejscu wykorzystania. Generalnie ta idea jest dla mnie łatwiejsza do zrealizowania niż osobny zbiornik na kompost. Wczoraj zaczęłam odkopywać kolejne zasieki, a pod nimi kompost jak złoto O:)
MaGorzatka pisze:Patysiu - jaka u nas się piękna ziemia objawiła pod rozebranym szaletem! U nas darń na kompost nie trafia, bo mamy ogromne potrzeby w dziedzinie nadawania/niwelowania spadków i nierówności.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne sposoby wykorzystania materiałów organicznych”