Październik

Kalendarium
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Październik

Post autor: Barabella » 13 mar 2017, 18:52

iwonaPM pisze:Październik to jeden z ważniejszych miesięcy na prace w ogrodzie.
Wpisujcie co aktualnie trzeba wykonać, by nie drżeć ze strachu całą zimę :D
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Październik

Post autor: MaGorzatka » 14 mar 2017, 12:13

Barabella pisze:Znalazłam ciekawostkę :)
Jesienne wysiewy do gruntu w październiku
Jeszcze teraz możemy wysiać nasiona niektórych roślin jednorocznych, aby na wiosnę wykiełkowały najszybciej jak to możliwe. Wymienić tutaj można gatunki taki jak: nagietek lekarski, chaber łąkowy i piżmowy, klarkia wytworna, ostróżka ogrodowa, maczek kalifornijski, ubiorek gorzki, okółkowy i tarczowy, suchokwiat roczny, złocień polny.
Gdyby okazało się, że jesień jest zbyt ciepła i nasiona wykiełkowały to musimy je na zimę dobrze okryć np. gałązkami iglastymi.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Październik

Post autor: Barabella » 14 mar 2017, 12:35

EwkaEs pisze:Kto nie wykopał dalii wykopuje, można sadzić lilie
zuzanna2418 pisze:Jeśli nadchodzą już ujemne temperatury - chowamy datury, które mamy w ogrodzie lub na tarasie/balkonie. Można skrócić bardzo długie pędy o 1/4-1/3 długości. Przechowywanie w temperaturze 5-8C, nawet bez dostępu światła.
Urazka pisze:Ewo u mnie dalie są jeszcze w pełni rozkwitu. Szkoda mi je już likwidować. Wykopię je dopiero jak będą zapowiedzi przymrozków. Sadzę dalie dopiero od trzech lat i może nie mam wielkiego doświadczenia w tym zakresie ale wydaje mi się, że karpy dalii tak szybko nie zamarzną jak łodygi, liście i kwiaty. W ubiegłym roku po nocnym przymrozku krzew zrobił się cały czarno-zielony i w tym dniu wykopałam karpy. Przechowały się dobrze i pięknie kwitną.
mago13 pisze:Ja też chowam dalie po pierwszym przymrozku
Barabella pisze:Ja jeszcze czekam na rozwiniecie trzech, by je oznaczyć..... Maja kącik od północy zasłonięty, to może się uda :mrgreen:
alphax pisze:Tak dalie mogą spokojnie pozostać w ziemi do pierwszych przymrozków, moje tez jeszcze pięknie kwitną, potem knole koniecznie wykopać.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Październik

Post autor: Barabella » 14 mar 2017, 12:36

EwkaEs pisze:Na wschodzie kraju te pierwsze przymrozki już były...
Podobno warto w październiku wysiać trochę kopru,który wcześniej będzie na wiosnę.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rok w ogrodzie”