Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9015
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: edulkot » 19 sty 2021, 8:42

To dzisiaj zacznę. A przy okazji proszę aktywne Kompostowniczki posiadaczki powojników o sprawdzenie czy ich zdjęcia są widoczne, bo to jest dziwne zjawisko i niektóre zdjęcia wcale nie zniknęły, a niektóre pozostawiły tylko ślad w postaci napisu "obrazek", ciekawe z czego to wynika.
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12116
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: boryna » 19 sty 2021, 8:55

Na starym serwerze kiedy zbliżyliśmy się do górnego limitu, jaki nam przydzielono, zdjęcia były usuwane losowo (odgórnie - przez właściciela serwera), byle tylko zmieścić się w wyznaczonej objętości. Niestety dowiedzieliśmy się o tym zbyt późno i jest jak jest.

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9015
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: edulkot » 19 sty 2021, 9:02

Teraz rozumiem tylko się zastanawiam czemu jednym został numer a z innych zrobił się "obrazek", takie swoje "obrazki" zamieniam losowo na jakieś zdjęcie tej samej rośliny, ale w wątkach luźnych nie wiadomo co wstawić i chyba o takich pisała Janeczka.
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12116
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: boryna » 19 sty 2021, 9:09

Może tam, gdzie został napis "obrazek" było zdjęcie pobrane z internetu albo emotka, jakaś ikonka? Nie wiem, szczerze mówiąc.

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14331
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: Mila » 19 sty 2021, 9:20

Bożenko, raczej nie. Przeglądałam swój wątek i widziałam napisy "obrazek", a ja niczego z internetu nie wklejałam.
Mam problem z uzupełnieniem zdjęć, bo wszystkie zdjęcia są na komputerze w domu, w tym na działce mam tylko tegoroczne.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22335
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: survivor26 » 19 sty 2021, 9:25

edulkot pisze:
19 sty 2021, 9:02
Terz rozumiem tylko się zastanawiam czemu jednym został numer a z innych zrobił się "obrazek", takie swoje "obrazki" zamieniam losowo na jakieś zdjęcie tej samej rośliny, ale w wątkach luźnych nie wiadomo co wstawić i chyba o takich pisała Janeczka.
Jeśli jest dłuższa treść, a nie tylko podpisy do znikniętych obrazków, to ja bym usunęła ślad po zdjęciach, a treść zostawiła, jeśli są tylko podpisy pod obrazkami - to wywalaj wszystko.

Z tego co patrzyłam "obrazki" zostają tam, gdzie coś było wstawiane z chmury, dysku Googla albo innego medium do przechowywania zdjęć, a nie bezpośrednio z komputera wstawiacza.

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9015
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: edulkot » 19 sty 2021, 9:56

Pati i to by się zgadzało pod warunkiem że w pierwszych miesiącach nowego Kompostu jeszcze zdjęcia nie lądowały na naszym serwerze.
Oto przykład z powojników.
W lutym - marcu po zdjęciu został "obrazek", a już w maju został numer, oba zmniejszone zdjęcia mam na komputerze.
Był taki czas że wstawiałam zdjęcia z Google, ale jak tylko pojawiła się możliwość wstawiania na serwer to tak zaczęłam wstawiać.
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9015
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: edulkot » 19 sty 2021, 10:00

Mila pisze:
19 sty 2021, 9:20
Bożenko, raczej nie. Przeglądałam swój wątek i widziałam napisy "obrazek", a ja niczego z internetu nie wklejałam.
Mam problem z uzupełnieniem zdjęć, bo wszystkie zdjęcia są na komputerze w domu, w tym na działce mam tylko tegoroczne.
Milu to jak trafię na Twoje zdjęcia to je usunę, a Ty możesz kiedyś uzupełnić jak Ci się będzie chciało, albo wstawiać na bieżąco nowe. Chyba gdzieś w roślinach trafiłam na Twoje to właśnie tak zrobię.
Kilka dziewczyn prosiło żeby od razu usuwać bo nie mają zdjęć, siły czy ochoty.
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14331
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: Mila » 19 sty 2021, 10:25

OK, Maju. Czy może mieć znaczenie, że ja przez fotosik zdjęcia wstawiałam? Może dlatego są napisy "obrazek"?

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22335
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: survivor26 » 19 sty 2021, 10:29

Mila pisze:
19 sty 2021, 10:25
OK, Maju. Czy może mieć znaczenie, że ja przez fotosik zdjęcia wstawiałam? Może dlatego są napisy "obrazek"?
Tak to właśnie mi wygląda, może nie zawsze, ale w paru miejscach właśnie zdjęcia z takich serwisów zmieniły się w obrazki.

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9015
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: edulkot » 19 sty 2021, 11:44

Ja nie przez Fotosik tylko przez Picaso zmniejszam zdjęcia od kiedy wstawiam bezpośrednio na serwery, wcześniej przez Google i to chyba są te moje "obrazki".
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6462
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: urazka » 19 sty 2021, 20:53

Bożenko dziękuję Ci za podpowiedź z programem Picasa będę z niego korzystać ale on się nie sprawdzi tam, gdzie R. pozamieniał cyferki aparatowe na opisy tekstowe zdjęć. Jak się okazało jest tego trochę. Rozumiem, że wygodniejsze jest posiadanie zdjęć z opisem "Dzięcioł zielony szuka mrówek" niż z numerkiem nadawanym przez aparat ale w takiej sytuacji jaką mamy teraz na forum taka nazwa do niczego się nie przydaje. Tym niemniej Picasa zainstalowany i może choć parę zdjęć odnajdzie.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9015
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: edulkot » 19 sty 2021, 20:56

urazka pisze:
19 sty 2021, 20:53
Bożenko dziękuję Ci za podpowiedź z programem Picasa będę z niego korzystać ale on się nie sprawdzi tam, gdzie R. pozamieniał cyferki aparatowe na opisy tekstowe zdjęć. Jak się okazało jest tego trochę. Rozumiem, że wygodniejsze jest posiadanie zdjęć z opisem "Dzięcioł zielony szuka mrówek" niż z numerkiem nadawanym przez aparat ale w takiej sytuacji jaką mamy teraz na forum taka nazwa do niczego się nie przydaje. Tym niemniej Picasa zainstalowany i może choć parę zdjęć odnajdzie.
Janeczko ale Picasa nie usuwa numeru zdjęcia jak nada się zdjęciu nazwę, ja mogę znaleźć i po opisie i po numerze, chyba że ja takiej opcji zamiany nie odnalazłam :hmmm:
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9015
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: edulkot » 19 sty 2021, 22:48

edulkot pisze:
19 sty 2021, 8:42
To dzisiaj zacznę. A przy okazji proszę aktywne Kompostowniczki posiadaczki powojników o sprawdzenie czy ich zdjęcia są widoczne, bo to jest dziwne zjawisko i niektóre zdjęcia wcale nie zniknęły, a niektóre pozostawiły tylko ślad w postaci napisu "obrazek", ciekawe z czego to wynika.
Melduję że powojniki zrobiłam, usunęłam co trzeba było. Pozostały do uporządkowania zdjęcia aktywnych Kompostowniczek więc bardzo proszę posiadaczki powojników o przegląd swoich wpisów.
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Zamieszczanie zdjęć - aktualizacja

Post autor: MaGorzatka » 23 sty 2021, 18:07

Naprawiłam cały indeks alfabetyczny w różach, więc wróciły tam już na miejsce wszystkie miniaturki (jak pisałam wcześniej - również chryzantemy znów mają indeks).

Teraz grzebię trochę w liliach i robię tam też tabele, bo indeks tam co prawda był, ale w postaci długiej pojedynczej listy z miniaturkami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia administracyjne”