Zmiany na forum

zciech

Re: Zmiany na forum

Post autor: zciech » 27 sty 2018, 15:24

Pomysł z tymi 10 postami by uzyskać dostęp do części forum nie jest dobry, administracja powinna się z tego natychmiast albo jeszcze prędzej wycofać.

AnnaF pisze:To nie chce u mnie działać zciech,
Musi działać, musisz mieć klawiaturę numeryczną numlockiem włączoną tak by pisała cyferki 1234567890
Potem naciskasz lewy Alt i trzymając go wciśniętego trójkę a potem dwójkę na klawiaturze numerycznej i puszczasz Alt. Alt + 32 i to daje spację,
xx xx <- spacja miedzy iksami tak została wpisana. Zaznaczam, że to musi być klawiatura numeryczna a nie zwykle klawisze z cyframi na górze klawiatury.

Dużo lepsze rozwiązanie to zakup małej klawiatury, najlepiej bezprzewodowej, podczas pisania można ją położyć na klawiaturze laptopa,

pozdrawiam

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Zmiany na forum

Post autor: MaGorzatka » 27 sty 2018, 16:04

zciech pisze:Pomysł z tymi 10 postami by uzyskać dostęp do części forum nie jest dobry, administracja powinna się z tego natychmiast albo jeszcze prędzej wycofać.
Pomysł z tym podglądaniem innych i pozostawaniem w ukryciu nie jest dobry, skrytoczytacze powinni się z tego natychmiast albo jeszcze prędzej wycofać.

Co jak widać powyżej, niektórzy uczynili :)

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Zmiany na forum

Post autor: survivor26 » 27 sty 2018, 16:06

Wisnia pisze:
zciech pisze:Pomysł z tymi 10 postami by uzyskać dostęp do części forum nie jest dobry, administracja powinna się z tego natychmiast albo jeszcze prędzej wycofać.
Chętnie posłucham argumentów, a także odpowiedzi na pytanie, dlaczego jesteś na tym forum?
Hmmm... Ale dostępu nie ma tylko do rozrywkowej części, w której aktywnych jest niewielki procent osób zapisanych i nie bardzo jest powód, żeby miały osoby, które się nawet nie przedstawiły. To jest forum ogrodnicze i wszystkie tematy ogrodnicze są widoczne dla każdego, kto się zarejestruje, a część nawet bez rejestracji, więc w żaden sposób nie odcinamy dostępu do treści, które stanowią istotę tego forum.

zciech

Re: Zmiany na forum

Post autor: zciech » 27 sty 2018, 16:50

Co czytamy na górze:
"Wolne Forum Kompostownik"
Mam nadzieję, jak sądzę, że sowo "wolne" odnosi się do szeroko pojętej wolności czyli braku ograniczeń, a nie szybkości działania forum.

To chyba taka tendencja ostatnimi czasami, żeby wprowadzać ograniczenie a wmawiać ludziom, że mają więcej wolności.

Idąc tym torem rozumowania najwięcej wolności mają obywatele Korei Północnej.


Co ja tutaj robię, co ja robię tu?
Praktycznie rzecz biorąc to mnie tutaj nie ma.
Przy okazji porady technicznej wypowiedziałem się o waszym najnowszym wynalazku i tyle.
MaGorzatka pisze: Pomysł z tym podglądaniem innych i pozostawaniem w ukryciu nie jest dobry, skrytoczytacze powinni się z tego natychmiast albo jeszcze prędzej wycofać.
Zapewne wiele osób tak zrobi.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Zmiany na forum

Post autor: survivor26 » 27 sty 2018, 16:59

No właśnie ta wolność polega na tym, że możesz się wypowiedzieć, mimo, że jak twierdzisz, Cię tu nie ma i najwyraźniej forum nie specjalnie Cię interesuje. Co do reszty zasad, myślę że pozostaniemy przy swoim zdaniu.

zciech

Re: Zmiany na forum

Post autor: zciech » 27 sty 2018, 17:09

survivor26 pisze:No właśnie ta wolność polega na tym, że możesz się wypowiedzieć, mimo, że jak twierdzisz, Cię tu nie ma i najwyraźniej forum nie specjalnie Cię interesuje. Co do reszty zasad, myślę że pozostaniemy przy swoim zdaniu.
Trochę demagogii nigdy nie zaszkodzi.

To jest Wasz ogródek i możecie go uprawiać jak chcecie i nikomu nic do tego, a komu się nie podoba to może wyjechać.

Przypomnijcie sobie z jakiego powodu rok temu powstało to forum.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Zmiany na forum

Post autor: mariaewa » 27 sty 2018, 18:10

zciech drogi lub droga. Trochę mylisz pojęcia. Wolność to jedno, a wolność nieograniczona, jak proponujesz, to już lekki problem.
Granicę stanowi jeśli nie prawo, moralność, dobre wychowanie czy zwykła ludzka przyzwoitość, nasze wnętrze.
To my sami narzucamy sobie w wolnym świecie granice tej wolności. Nawet jeśli nasze poczynania mieszczą się w granicach prawa, moralności itd.
A co to wolność nieograniczona? Chaos? Róbta co chceta? Nie liczcie się z nikim i z niczym? Bedzie jak ja chcę? Co mnie obchodzą inni? Aby mnie było dobrze?
Tam gdzie "ja " jest ważniejsze niż "ty, oni" następuje dyktatura egoizmu.
Nie będę rzucała Monteskiuszem, Napoleonem Bonaparte, Dostojewskim, Cyceronem, Tukidydesem. Każdy z nich stworzył własne pojęcie wolności.
Wolność to też nie dowolność.
W bardzo przykry i zupełnie nie na miejscu sposób porównujesz to forum do jakichś tendencji i działań, które ograniczają Twoją wolność w szerzej pojętym świecie. Jeśli jesteś rozczarowany sytuacją, w której wmawia Ci się, że jesteś wolny, a jednocześnie wprowadza szereg ograniczeń, forum ogrodnicze nie jest odpowiednią instytucją zmieniającą rzeczywistość.
Zmieniamy nasze ogrody, nie codzienność ludzi na świecie.
Każde forum ma regulamin. To forum, niezwykle łagodny i powiedziałabym, symboliczny w porównaniu.

zciech

Re: Zmiany na forum

Post autor: zciech » 27 sty 2018, 22:39

mariaewa pisze:zdziech drogi lub droga. Trochę mylisz pojęcia. Wolność to jedno, a wolność nieograniczona, jak proponujesz, to już lekki problem.
Nie posiadam żadnych możliwości, aby zmienić stan obecny, jedynie apeluje o cofnięcie zmian.
Uważam, że ta zmiana powinna dotknąć, jeśli już, to tylko nowych kont, natomiast konta już istniejące powinny nadal mieć dostęp do tych działów.

Może się Wam wydawać, że napisanie 10 postów to jest nic, ale są osoby które nie chcą tego robić tylko dlatego, żeby otrzymać dostęp.
Więcej nawet mogą o tym nie wiedzieć, bo zaglądali tylko tam a teraz nagle stracili ostęp, a tu nawet nie zajrzą, o czym świadczy ilość osób <10 wypowiadających się w tym temacie.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
trillum30
Zadomowiony
Posty: 1269
Rejestracja: 21 mar 2017, 10:27
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zmiany na forum

Post autor: trillum30 » 27 sty 2018, 22:52

Nie będę się tłumaczyć brakiem odwagi bo w moim przypadku to zwykłe lenistwo.Przyszłam tu za Patrycją,Zuzią,Gosią...Zmagania Patrycji znam od początku i nie chciałabym stracić szczęśliwego zakończenia a pióra Zuzi też by mi brakowało...tak,że obiecuję poprawę :-)
Iwona

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Zmiany na forum

Post autor: mariaewa » 27 sty 2018, 23:14

Przepraszam, pomyliłam Twój nick.
Myślę, że ci, którzy chcieli, dotarli do informacji o zmianach. I są na forum i wypowiedzieli się.
Zawsze i wszędzie, czy to na forum, czy na uczelni czy w urzędzie, szukamy w ogłoszeniach czy coś się zmieniło. To żadne novum. Po to są. Informują.
Oczywiście, wracając do wolności, niesie ona za sobą prawo do wyboru. To ważna składowa tego pojęcia. Zatem czytający mają prawo wyboru. Mogą czytać ogólnodostępne działy bez konieczności pisania, bo chyba to jest ich nadrzędnym celem odwiedzin na forum ogrodniczym.
Jeśli interesują ich inne treści, muszą wybrać i podporządkować się regulaminowi.
Mają wybór.
Ja nie posiadam żadnej funkcji na forum. Chcąc tu być, dostosowałam się do panujących zasad.
Jeśli uznam, że nie są z mojej bajki, forum opuszczę. Bo jestem wolnym człowiekiem i mam wybór.
O co kruszysz tak naprawdę kopie?
Miej zaufanie do odwiedzających. To inteligentni ludzie. Znajdą drogę i nie potkną się. To nie jest skomplikowany manewr.
Nikt nikogo nie szantażuje, nie stawia pod ścianą, nie zmusza do aktywności. Sami podejmą decyzję.
A ci, którzy to forum utworzyli doskonale pamiętają, dlaczego to zrobili. I ci, którzy przyszli za nimi też. Wybrali.
Nie napiszę, że pozdrawiam lub dziękuję lub życzę miłego dnia, bo tak się porobiło, że tymi zwrotami żegnają się teraz najbardziej dowalający sobie w sieci. Zdewaluowały się.

zciech

Re: Zmiany na forum

Post autor: zciech » 28 sty 2018, 10:58

mariaewa pisze: O co kruszysz tak naprawdę kopie?
O zasady.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4619
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Zmiany na forum

Post autor: EwaM » 28 sty 2018, 11:04

Ale czyje?

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Zmiany na forum

Post autor: mariaewa » 28 sty 2018, 15:28

Witaj zciech. Jakieś drugie pogaduszki nam się tu robią. Ale to na zasadzie wolnego forum, gdzie śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej. To zależy jaki ma słuch i czy potrafi go obiektywnie ocenić.
Zasady. W zasadzie zawsze chodzi o zasady.
Nie rozszerzasz myśli.
Wyobrażmy sobie grupę ludzi, którzy postanowili wspólnie zbudować dom i zamieszkać w nim na określonych zasadach.
Nic nowego, prawda? Masz dom, domowników i zapewne panują pewne zasady. Kto je ustala? Jeśli jest to niezdrowy układ - osoba dominująca, o despotycznym charakterze, najwięcej zarabiająca, najsilniejsza, najmądrzejsza, najgłupsza uparcie - do wyboru.
Jeśli ludzie są na poziomie, kochają się, wspierają, chcą komfortu dla innych - zasady ustalają wspólnie.
Zawsze jest tak, że trzymanie się zasad ogranicza poszczególnych domowników. Bo jeśli dla mamy jest dobrze, że córka zmywa, dla córki niekoniecznie. Jeśli córka ma prawo zapraszać znajomych, reszta rodziny jest nieco ograniczona np. w wypoczynku. Jeśli tata wyjeżdża na wędkowanie, ktoś przejmuje jego obowiązki np. wyprowadza psa, wynosi śmieci, pomaga w lekcjach młodszemu.
Nie ma takich zasad, które zadowoliłyby wszystkich . Ale zasady tak jak procedury pomagają żyć. Znasz zasady - nie tracisz czasu na macanie nogą gruntu ile jeszcze możesz.
To forum to taki dom z pewnymi zasadami.
Ktoś go wybudował, znalazł na to fundusze, czas, dba o czystość, remontuje, poświęca swoje siły. Ludzie tu mieszkający ustalili zasady.
Przychodzi gość, który ani nie pracował na ten dom ani o niego nie dba ani mu na nim nie zależy i nagle mówi domownikom jak mają żyć, gdzie przestawić meble, na jaki kolor pomalować ściany, które drzwi zostawić otwarte, które zamknąć. :o
Trochę dziwne, nie uważasz ?
Wybuduj dom, ustal własne zasady i przyjmuj gości. Może to być nawet dom bez zasad, skoro Cię męczą, dom otwarty typu wchodzi kto chce, nie znam go, bierze co chce, wraca kiedy chce. Wolno Ci.

Awatar użytkownika
mago13
Gaduła
Posty: 238
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:21

Re: Zmiany na forum

Post autor: mago13 » 28 sty 2018, 20:45

Mesiu kocham Cię. Żebym ja tak umiała :oops: :oops:
Gosia

hanna123

Re: Zmiany na forum

Post autor: hanna123 » 28 sty 2018, 21:05

Dziwnwe... a gdzie pisac te posty skoro nie ma sie dostepu do forum ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia administracyjne”