Nasze hortensje ogrodowe

ODPOWIEDZ
zuzanna2418

Nasze hortensje ogrodowe

Post autor: zuzanna2418 » 12 mar 2017, 19:42

Poza tworzeniem i zasilaniem istniejących wątków tematycznych, tu pokazujemy swoje ulubienice :)

zuzanna2418

Re: Nasze hortensje ogrodowe

Post autor: zuzanna2418 » 12 mar 2017, 19:46

Eliza52 pisze:Moja hortensja ogrodowa kupiona na rynku bez nazwy jest mała, ale sąsiadki hortensja to dopiero cudo
Obrazek Obrazek
Keetee pisze:Ogrodówki...nie przypuszczałam ,że zaproszę je do siebie...tyle osób na nie naokoło narzeka...najbardziej moja mama :roll: Ale zlitowałam się 2 lata temu nad przecenionymi bidami w Lidlu...i byłam w szoku, jak przezimowały mi w plastikowych donicach i na dodatek świetnie kwitły :shock: W ubiegłym roku dokupiłam biało-niebieskie cudo i niebieską dla mamy .W tym zapoluję na kolejne,są rewelacyjne Niestety nn..ale moze w czasem je nazwę ;)
Obrazek
mama101 pisze:Moja hortensja jest NN.kupiona kilka lat temu nie chciała kwitnąć ,przenosiłam ją z miejsca na miejsce,i nic.Znajoma kazała mi przesadzić do donicy i na zimę chować do przechowalni.Od trzech lat jestem właścicielką pięknie kwitnącej hortensji,z roku na rok jest coraz lepiej.
W tym roku szykuję się jej miejsce na stałeTtak się rozochociłam,że zamówiłam 7 nowych.

Obrazek

Awatar użytkownika
irenka
Zadomowiony
Posty: 269
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze hortensje ogrodowe

Post autor: irenka » 15 lut 2018, 19:41

Moje hortensje.








Hortensje 36.jpg
Hortensje 22.jpg
Hortensje 21.jpg
Hortensje 19.jpg
Hortensje 17.jpg
Hortensje 12.jpg
Hortensje 11.jpg
Hortensje 10.jpg
Hortensje 8.jpg
Hortensje 3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Irena

kania

Re: Nasze hortensje ogrodowe

Post autor: kania » 15 lut 2018, 20:10

Irenko, masz przepiękne nie tylko hortensje. Jestem zachwycona również ich sąsiedztwem. Masz wspaniały ogród. Oczywiście muszę zadać pytanie o niebieski kolor :cool: . Czy stosujesz jakiś środek dla uzyskania niebieskich hortensji? Jeżeli tak, to czy polecasz jakiś konkretny?
Proszę Szanowne Administratorswo o usunięcie pytania z tego miejsca. Zapytałam Iwonkę jeszcze raz, tym razem w odpowiednim (mam nadzieję) miejscu. Niestety z wiekiem refleks mi siada i za późno zorientowałam się, że tutaj tylko zdjęcia :oops: .

Awatar użytkownika
irenka
Zadomowiony
Posty: 269
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze hortensje ogrodowe

Post autor: irenka » 16 lut 2018, 10:45

Kasiu , myślę, że jest to miejsce nie tylko na zdjęcia.

Bardzo Ci dziękuję za miły komentarz.
Niebieska hortensja to oczko w głowie mojego męża, tak dba o tę niebieskość ,że ostatnio przesadził i zrobiła się jasno niebieska, niestety bardzo wybujała . Dlatego w tym roku wymogłam na nim, żeby dał jej odpocząć.
Podlewa ją glinem kupionym w hurtowni chemicznej.
Kawałki glinu moczy w wodzie ok. 2 dni i potem tę wodę jeszcze rozcieńcza i podlewa nią hortensję kilka razy, aż do uzyskania
pożądanego efektu.

Tutaj widać na innej hortensji początkowy efekt pierwszego podlania glinem.

Najbardziej podobała mi się w tej kolorystyce, niebieski bardzo nasycony.
Hortensje 3.jpg
Hortensje 37.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Irena

kania

Re: Nasze hortensje ogrodowe

Post autor: kania » 16 lut 2018, 10:58

Dziękuję bardzo Iwonko za przepis na niebieską hortensję.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6404
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Nasze hortensje ogrodowe

Post autor: urazka » 16 lut 2018, 11:19

Irenko to są ogrodówki kwitnące na ubiegłorocznych pędach? Jak je zabezpieczasz na zimę? Są przepiękne! Ja też lubię hortensje ogrodowe (i to bardziej niż bukietówki) ale mocno mnie stresują tym czy nie przemarzną.

Kasiu są też specjalne preparaty do zakwaszania gleby. Np. z firmy Intermag nawóz FLORAMIX do hortensji niebieskiej.
Pozdrawiam, Janina

kania

Re: Nasze hortensje ogrodowe

Post autor: kania » 16 lut 2018, 13:37

Dziękuję Janeczko za wskazanie niebieskiej farbki do hortensji. Zapiszę ją sobie. Moja hortensja jest genetycznie zaprogramowana na niebieski kolor, w nazwie ma "blue" i tak się wybarwia bez jakiegokolwiek wspomagania ale chciałabym wzmocnić efekt niebieskości.
Masz rację, wymarzanie hortensji ogrodowych jest frustrujące. Moja w ubiegłym roku przemarzła w maju i pokazała ten jedyny kwiat, który po namyśle zerwałam do domu.
20171011_101835.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
irenka
Zadomowiony
Posty: 269
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze hortensje ogrodowe

Post autor: irenka » 16 lut 2018, 14:44

Janeczko tak, to są typowe ogrodówki, jakieś stare odmiany, nigdy ich nie zabezpieczałam.
Po wyjątkowo mroźnych zimach ich kwitnienie było może nieco słabsze, ale kwitną mi zawsze, mimo że nawet o nie specjalnie nie dbam.
Pozdrawiam, Irena

Awatar użytkownika
irenka
Zadomowiony
Posty: 269
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze hortensje ogrodowe

Post autor: irenka » 16 lut 2018, 14:55

A tak, pięknie się przebarwiają w sierpniu.






Tak na początku października.


Hortensje 29.jpg
Hortensje 30.jpg
Hortensje 31.jpg
Hortensje 33.jpg
Hortensje 34.jpg
Hortensje 32.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Irena

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hortensje ogrodowe”