Uprawa hortensji ogrodowych

ODPOWIEDZ
zuzanna2418

Uprawa hortensji ogrodowych

Post autor: zuzanna2418 » 12 mar 2017, 19:35

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

zuzanna2418

Re: Uprawa hortensji ogrodowych

Post autor: zuzanna2418 » 12 mar 2017, 19:40

boryna pisze:Czy jeśli hortensja ogrodowa o tej porze roku nie ma jeszcze zdrewniałych pędów, to jeszcze zdążą jej zdrewnieć, czy raczej zmarnują się zimą? Jeśli nie zdążą zdrewnieć, to nawet nie mam po co ich okrywać, prawda?
Bożenko, ja nie jestem może najlepszym źródłem informacji o hortensjach ogrodowych, albowiem posiadam jedną, której nigdy jeszcze nie okrywałam, a ona nie przemarza :) Ale moim zdaniem zima zimie nierówna i może mimo braku zdrewnienia nic roślinie nie będzie. Zatem zabezpieczyć warto, choć gwarancji jak zawsze nie ma.
Tu jeszcze sobie poczytaj http://hortensjebabopielki.blogspot.com ... odowe.html
survivor26 pisze:Bożenko, ja nigdy hortensji nie okrywałam, ale w tym roku zamierzam po raz pierwszy, bo jednak chciałabym zobaczyć ich kwiaty i zamierzam to zrobić, niezależnie od zdrewnienia czy nie, jak będzie już po pierwszych przymrozkach - tak czy inaczej te szkodzą hortensjom mniej niż późnowiosenne, więc nie ma pośpiechu.
boryna pisze:Dzięki, dziewczyny. Nie wiem właśnie, na ile takie przymrozki jak będą pewnie niedługo szkodzą pędom niezdrewniałym, a tylko takie mają moje hortensje, bo to młode rośliny, ale zobaczymy. Jedna mi zakwitła niedawno i stąd mam pewność, że to odmiana kwitnąca na pędach jednorocznych, więc tym bardziej mi zależy. Pożyjemy, zobaczymy. Jak już będą nadchodzić większe mrozy (a może nie przyjdą wcale? ) to okryję.

kania

Re: Uprawa hortensji ogrodowych

Post autor: kania » 15 lut 2018, 20:45

Irenko, masz przepiękne nie tylko hortensje. Jestem zachwycona również ich sąsiedztwem. Masz wspaniały ogród. Oczywiście muszę zadać pytanie o niebieski kolor :cool: . Czy stosujesz jakiś środek dla uzyskania niebieskich hortensji? Jeżeli tak, to czy polecasz jakiś konkretny?

Awatar użytkownika
irenka
Zadomowiony
Posty: 269
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uprawa hortensji ogrodowych

Post autor: irenka » 17 lut 2018, 9:10

Kasiu tak jak już napisałam w innym wątku mąż kupuje glin , który moczy w wodzie przez ok. 2 dni i potem tę wodę jeszcze
rozcieńcza i podlewa nią hortensję kilka razy, aż do uzyskania pożądanego efektu.
Pozdrawiam, Irena

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hortensje ogrodowe”