Gdzie kupujemy trawy

Dyskusje, porady, kompozycje
zuzanna2418

Gdzie kupujemy trawy

Post autor: zuzanna2418 » 11 mar 2017, 13:03

Ewa mewa - sklep Mayla - niska cena, sadzonki nieduże. Jeżeli zależy mi na ładnych sadzonkach to trawki pl
BarabellaEwa nie kupuj w trawki.pl, bo mnie z 8 traw przeżył tylko gratisek, który dostałam...... Pan nawet nie raczył odpowiedzieć na @....
mewaBasiu nigdy nie miałam problemu z trawami od Tadeusza -pięknie się przyjmowały.
Tylko pierwsze zamówienie straciam, ale to przez swoją głupotę.Zamówiłam w styczniu gdy była odwilż - mój M wtedy wyjechał na trzy tygodnie, a ja nie chciałam aby wiedział - wyszło tak ,że jak doszły to przyszedł mróz 25 stopni i nie mogłam nawet szpadlem ziemi ruszyć ,wiec postawiłam tylko i przykryłam igliwiem- wszystkie miskanty wtedy straciłam.

Teraz bedę najprawdopodobniej zamawiała w Mayli bo będę brała po trzy sadzonki z odmiany, a więc zależy mi na tańszych sadzonkach a na efekty mogę poczekać

zuzanna2418

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: zuzanna2418 » 11 mar 2017, 13:06

Szukając informacji o trawach trafiłam na stronę p. Mariusza Surowińskiego. On też prowadzi sklep ZIELONA TRAWA, ale zaznaczam, że nie korzystałam z jego oferty.
mewa U Mariusza nie kupowałam, ale naoglądałam się na forach jego sadzonek i wiem ,że ja nie skuszę się tam na zakupy.
Natomiast encyklopedię podczytuje
Jest jeszcze jeden pasjonat traw i ma szkółkę, aczkolwiek nie wiem czy wysyła rośliny
tutaj link .http://szkolka-grochowscy.pl/www/
Na ZZ jest pokazany jego ogród
http://zielonozakreceni.pl/forum/parki- ... owie#43826

Też zakupów nie robiłam
Barabella U Mariusza Surowińskiego kupowałam trawy, ale ich nigdy nie otrzymałam.... oddali pieniądze. Wkurza mnie to robienie klienta w balona, które staje się normą.... Wystawiają, a nie mają.... Ty płacisz, po czym otrzymujesz @, że tego nie ma.....Na wiosnę wybieram się rowerkiem do Bedonia na ul.Sienkiewicza do Kochanowskich. Podobno maja ładne roślinki
mewa Moja bratowa często do Kochanowskich jeździła,teraz już mniej bo przeszła jej faza na ogród.
Daj znać jakie sadzonki i ceny, ja dopiero pod koniec marca będę zamawiać, wcześniej chyba życia w trawach nie będzie widać, lepiej wwysyłkowo zamawiać jak się obudzą.


Jak rozmawiałam przez Tel z właścicielem albamaru to powiedział że bardzo dużo rozplenic mu wypadło zeszłym roku więc chyba nie ma się co spieszyć

zuzanna2418

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: zuzanna2418 » 11 mar 2017, 13:09

paputowy domJa właśnie za radą Basi będę trawy zamawiać w albamarze. Wybrałam:
-Trzcinnik krótkowsłosy
-Perłówka orzęsiona
-Sporobolus różnołuskowy
-Proso rózgowate 'Rotshtrahlbush' (nie mieli polecanego przez Zuzię squaw)
-Piórkówka japońska 'Hameln'
-Piórkówka japońska 'Moudry'
Mam nadzieję,że sadzonki porządne bo jeszcze 10 odmian liliowców zamówiłam i kilka bylin.
mewaAlbamar ma ładne sadzonki Justynko- Ela zamawiała rozchodniki to przy okazji skusiłam się na miskanta siouxa-(może ma Ela jeszcze fotkę tej trawy) - ale wiadomo że wiosną będą inaczej wyglądać niż późnym latem
Barabellanasze dziewczyny od róż (gloriadei) i chryzantem (Jatra) też mają trawy. Ja z różami właśnie Red Barona wzięłam. Solidna sadzonka i mam nadzieję, że pod tym wielkim śniegiem przezimuje dobrze. Nie pamiętam po ile płaciłam.... Podaję link do Ewy

zuzanna2418

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: zuzanna2418 » 11 mar 2017, 13:11

Keetee Polecam jak najbardziej trawki .pl :) Albamar również :)
Za to absolutnie nie polecam zakupów u Mariusza Surowińskiego....afera była z jego trawami na F.O...to były ździebełka
Przypomniało mi się, że jest fajne miejsce trawowe w okolicy stolycy... Grass Factory ...o ile nie pomyliłam, ale chyba tak
Poza tym, nie wiem jak w Waszych okolicach , ale u nas w Auchan są wypasione, wielkie donice trawiochów, w cenie ok 15 zł ...rewelackie

Richard

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: Richard » 29 mar 2017, 22:18

Szczerze wiele razy przejechałem się na roślinach zamawianych z internetu. Dlatego wybieram specjalistyczne centra ogrodnicze.
Tam można dostać w zasadzie bardzo dużo odmian popularnych na naszym rynku. Dodatkowo trawy kupuję na różnych targach ogrodniczych ;)

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: mariaewa » 10 kwie 2017, 10:13

Ja wiem, że macie wszystko. Macie czerwoną palczatkę Gerarda ? Skąd ? Przejrzałam oferty dostępnych sklepów i bywa na zamówienie. Jak sie sprawuje w ogrodzie ?

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: mewa » 19 kwie 2017, 19:58

Jak ja lubię u tego goscia trawki kupować :041:
trawki.JPG
Pennisetum alopecuroides Japonicum.JPG
Carex morowii Variegate.JPG
Stipa tenuissima 'PONY TAILS'.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: mariaewa » 19 kwie 2017, 20:09

A ten gość to NN czy jakoś na chrzcie mu dali ? :haha: Tylko proszę bez rebusów. :glupek2:

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: Barabella » 19 kwie 2017, 20:25

Od Mayla.pl przyszły maluchy, lecz bryły mają porządne. Ewa też chyba od niego paczkę ma, bo widzę podobne pakowanie. Brałam żurawki i trawy: 2 prosa i 4 rozplenice w tym jedną nowość Red cośtam....
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: mewa » 19 kwie 2017, 20:35

Mesiu to trawki pl z tym ze nie ma za dużego wyboru, ale jest pasjonatą traw, i jeżeli chciałabyś cokolwiek zamawiać to najlepiej zadzwonić i pogadać z nim , powiedzieć gdzie trawa ma rosnąc (słońce <półcień) i jeżeli coś nie będzie się nadawało to zaproponuje coś innego tak było w moim przypadku :)

Basiu miałam brać od Mayli ale nie mogłam się dodzwonić tam .Złożyłam zamówienie przewz sklep ale nie przyszło do mnie potwierdzenie więc dałąm sobie spokój

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: mewa » 19 kwie 2017, 20:36

Warto zadzwonic ,bo nie wszystko ma wystawione, a może się okazać, że ma czerwoną palczatkę Gerarda :mrgreen:

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: mariaewa » 19 kwie 2017, 21:00

Ulala, zacna oferta. Już mi kilka weszło w oko jak żdżbło. :041: Teraz tylko znależć belkę w oku L i kupujemy. Jak posadzimy to co zalega na ganku. :zlezkawoku:

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: Barabella » 20 kwie 2017, 18:11

Ja na allegro Mayla.pl wypatrzyłam. Za cenę, którą negocjowałam, to dobre sadzonki. Od trawki.pl nic mi się nie przyjęło...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: mewa » 20 kwie 2017, 19:06

Basiu czy sadzonki dostałaś w doniczkach?

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15391
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupujemy trawy

Post autor: Barabella » 20 kwie 2017, 19:08

Tak, oczywiście :) Dlaczego pytasz?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trawy w naszych ogrodach”