Którą wypatrzyłaś... rozmówki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Barabella » 25 paź 2017, 21:20

Elu to wcale nie masz fotek chryzantem nowych? Sadzonki robi się wiosną z korzenia lub uszczykiwań.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: mariaewa » 26 paź 2017, 21:54

Basiu ja sobie upatrzyłam takie cuda: Myrthe, Daphne, Coral bis, Maya, Steven Pink, Laguna Yellow, Green, Ramona, White Cloud, Pipi, Chery Red, Laguna White, Sofia Red, Calisia, Gold City, Rose Yuice, Fluffy, Fabien, Kristin i jeszcze kilka.
Nazwy podane przez sprzedającą. Jeszcze nie zweryfikowałam, bo wiadomo jak jest z nazwami. Pani jest pasjonatką chryzantem, ma wiele odmian, dość dobrze prowadzoną stronę i 100% pozytywnych komentarzy. Do wiosny coś wybiorę. Pani podaje na stronie linki do blogu i do zdjęć swojego ogrodu. Robi wrażenie.
Wiesz, może się okazać, że Ją znacie z jakiegoś forum. :02icon_mryellow: Ja nie kojarzę. Choć podaje także link do naszego starego kompostownika. Pani ma na imię Teresa.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Barabella » 26 paź 2017, 22:48

Mesiu to właśnie Teresa :02icon_mryellow: Ty poprzez allegro ją znalazłaś, a ona ma swój sklep Moje chryzantemy wszystkie od niej. Ja na kolejny sezon w maju zaklepuję u niej: Alex, Ariadna, Blanca, Conaco i Sara. Jak żyją te, które Ci podesłałam?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: mariaewa » 26 paź 2017, 23:42

Barabella pisze:Mesiu to właśnie Teresa :02icon_mryellow: Ty poprzez allegro ją znalazłaś, a ona ma swój sklep Moje chryzantemy wszystkie od niej. Ja na kolejny sezon w maju zaklepuję u niej: Alex, Ariadna, Blanca, Conaco i Sara. Jak żyją te, które Ci podesłałam?
No to wszystkie drogi prowadzą do Tereski. :2smiech: Ma imponującą kolekcję.
Twoje dary obfotografuję jutro. Żyją i zastanawiają się czy tu dobrze. Ale je przekonam. :02icon_mryellow: Tylko leje nieprzerwanie a one wolą lżejszą ziemię i mniej wody.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Barabella » 27 paź 2017, 7:28

Napisz jeszcze jakie są w tych 'kilka' :02icon_mryellow: . Z tych poniżej zrobię Ci sadzonki, więc wykreśl z listy.... szkoda kasy. Będę żebrać u Ciebie o szczepki. Laguna Yellow, Laguna White, White Cloud, Pipi, Kristin, Isabella. Przypomnisz jakie dostałaś?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Barabella » 19 lis 2017, 16:58

Moje chryzantemy przygotowane do zimy. Oczywiście ścięte te, które się rozrosły, inne stoją z badylami i czekają :02icon_mryellow:

Obrazek

Obrazek

'Małgorzatkowa' serce skraść może :02icon_mryellow:

Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Barabella » 22 paź 2018, 10:58

Przykład źle posadzonej chryzantemy. Barbarossa, którą straciłam i szczepkę ukorzenioną tej wiosny, wsadziłam na 'sumakowej'. Gdy to robiłam, słonko było wysoko i tam było słonecznie. Nie pomyślałam, że gdy chryzantemy potrzebują najwięcej słońca, czyli wrzesień, to dom zasłoni to miejsce i słonka nie będzie. No więc chryzantema, która powinna mieć góra 70cm, ma obecnie 120cm i walczy o każdy promień słońca rosnąc, zamiast kwitnąć. Nie mam do niej szczęścia. Szykuję dla niej nową rabatkę od wschodu i mam nadzieję, że wreszcie będę się cieszyć kwiatem.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: MaGorzatka » 02 lis 2018, 7:43

Basiu - czy możesz napisać z własnego doświadczenia, jak i kiedy rozsadzasz swoje chryzantemy? Wiem z dawnych wątków Jatry, że można wiosną i można jesienią - a co się u Ciebie lepiej sprawdza?

Wszystkie Twoje/moje chryzantemy pięknie rosną i miałam je przesadzać w miejsca docelowe jesienią, ale mi szkoda, bo gdybym je teraz przesadzała z kwiatami, to musiałabym chyba wszystkie kwiaty najpierw ciachnąć, czy tak?

A może lepiej wstrzymać się do wiosny? Czy w takim przypadku po przekwitnięciu (przed zimą) ściąć im pędy?

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Barabella » 02 lis 2018, 10:04

Jeśli przesadzasz całą lub połowę, to nie czekaj. Tydzień temu przesadzałam Księżnę na słoneczne miejsce i dziś kwiat pokazała. Na moich piachach dzielę jesienią, bo one strasznie późno startują i widzę, że te przesadzone teraz lepiej idą. Chryzantema to jak chwast. Ciachasz szpadlem i z bryłą przesadzasz. Jest ciepło, więc spokojnie można teraz to robić :02icon_mryellow:
Duchess of Edinburgh.jpg
Wiosną, gdy ruszą, to uszczykuję i ukorzeniam, by się rozkrzewiły i by nowe sadzonki dla zlotowiczów i znajomych mieć :02icon_mryellow:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: MaGorzatka » 02 lis 2018, 15:03

Dziękuję, Basiu:buziak:
Niestety okazało się, że na to miejsce, które ja sobie szykowałam pod chryzantemy, to mój mąż ma całkiem inny pomysł - muszę więc poudawać, że się zgadzam, a potem i tak zrobić swoje, choć już nie tak, jak myślałam.

Tymczasem dziś przesadziłam całą obsypaną pąkami Clarę Curtis - tę od Ciebie z sierpnia i do niej dołożyłam moja "starą", ale wyglądająca bardzo źle, bo tam gdzie rosła znienacka zrobiło się zbyt cieniście i nie miała dobrych warunków. Teraz powinno jej być lepiej no i mam docelowy clarocurtisowy zakątek :)

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Barabella » 02 lis 2018, 21:50

Moja Clara po deszczach już przekwitła i się położyła :| Też muszę ją przenieść, bo jodła koreańska ją przerosła i zacieniła.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Barabella » 10 lis 2018, 10:14

Wczoraj ścięłam już Donnę, NN ciemnoróżową od Ali i Clarę Curtis. Dziś, jeśli zdążę to zetnę Yellow Tea, bo nie chce się po deszczach podnieś......

Ta od Małgorzatki w tym roku cudna jest. Zuzia przesłała mi sms fotkę ze wsi, to cudne krzaczysko im urosło :02icon_mryellow: Mam nadzieję, że pokaże jak wróci :D Moja skromniej, bo ją w dwa miejsca rozdzieliłam.
MaGorzatkowa3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10304
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Maliola » 10 lis 2018, 12:53

Basiu, ścinasz na zimę chryzantemy?
A odkrywasz je czymś?

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Barabella » 10 lis 2018, 15:30

Olu ścinam, tak samo jak floksy, bo grzyb się wdaje, Na dzień dzisiejszy stare chryzantemy mają już piękne rozłogi, więc szkoda, by się od starych łodyg zarażały.
Okrywam tylko młode, sadzone jesienią.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą wypatrzyłaś... rozmówki

Post autor: Barabella » 01 lut 2019, 22:49

Uprzejmie donoszę, że niejaka Małgorzatka zrobiła wielką pracę (za mnie :buziak: ) i teraz można chryzantemy oglądać w wątku: Alfabetycznie

Dziękuję pięknie :02icon_mryellow:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chryzantemy (Dendranthema) zimujące w gruncie”