Hakonechloa smukła (Hakonechloa macra)

ODPOWIEDZ
zuzanna2418

Hakonechloa smukła (Hakonechloa macra)

Post autor: zuzanna2418 » 10 mar 2017, 20:21

Wolno rosnąca trawa, tworząca piękne regularne kępy. Bardzo dekoracyjna.
Pamiętać należy, że w mroźne zimy może przemarzać, choć u mnie póki co żadnych szkód nie było od kilku lat. Oczywiście zostawiam liście na zimę, co stanowi dobre zabezpieczenie przez wiatrem i mrozem.
Lubi ziemię kompostową,przepuszczalną, wilgotną, szczególnie gdy rośnie na słonecznym stanowisku. Może rosnąć w lekkim półcieniu, ale słońce konieczne jest do prawidłowego wybarwienia liści.
Kwiaty w postaci delikatnych kłosów.
Wyhodowano kilka odmian różniących się wybarwieniem liści np. "All Gold", "Albostriata", "Aureola", "Beni Kaze", "Fubuki" i inne
Po zakupie rośliny w doniczce uważamy, żeby posadzić ją na tej samej głębokości, inaczej zacznie gnić i padnie.
Nie jest inwazyjna.
Rozmnażamy dzieląc kępę.

U mnie jedna rośnie na rabacie w półcieniu, dwie inne na skalniaku

Obrazek

Obrazek

Tu zaraz po posadzeniu jesienią

Obrazek

Tu już nieco większe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zuzanna2418

Re: Hakonechloa smukła (Hakonechloa macra)

Post autor: zuzanna2418 » 10 mar 2017, 20:21

elakuznicom Zuziu tez ją mam ale jakaś malutka , wsadziłam na jesieni 2014 r ,dokupiłam jeszcze Hakonechloa Ogon ta już ładna kępka , pamiętasz gdzie kupowałaś "Rozplenicę Rubrum" ,bo te moje przechowywane zaszczycą kompost , zapomniałam podlać i zdechły , mogę mieć tylko nasiona ale nie chce się bawić w wysiewanie , od razu chcę mieć duże sadzony , gdzieś zapisywałam od kogo kupowałam muszę odnaleźć , ale te Twoje były większe , bardzo mi się podoba ta trawa chociaż sezonowa

zuzanna2418

Re: Hakonechloa smukła (Hakonechloa macra)

Post autor: zuzanna2418 » 10 mar 2017, 20:23

Już się pokazały

Obrazek

zuzanna2418

Re: Hakonechloa smukła (Hakonechloa macra)

Post autor: zuzanna2418 » 10 mar 2017, 20:24

"All Gold" u mnie

Obrazek

Obrazek

I u Beth Chatto

Obrazek

zuzanna2418

Hakonechloa smukła (Hakonechloa macra)

Post autor: zuzanna2418 » 10 mar 2017, 20:26

AnowiB Mam tylko hakonechloa macra aureola,ale coś jej u mnie nie służy...praktycznie stoi w miejscu
mewa To tak jak u mnie - w pierwszym roku nawet podzieliłam , a później stanęła jak ...
jako pierwsze kupiłam trzy odmiany i została chyba własnie ta
Stripe it Rich wypadła dwa lata temu - ale moja wina bo w ogóle nie podlewałam a one lubią wilgoć .
w zeszłym roku jak zobaczyłam kępy Zuzi natychmiast przeniosłam w inne miejsce - mam nadzieję że w tym roku nabierze wigoru

Wyczytałam ,że All gold lepiej przyrasta , więc nabyłam 10 sztuk po zdjęciach Zuzi :)

zuzanna2418

Re: Hakonechloa smukła (Hakonechloa macra)

Post autor: zuzanna2418 » 16 mar 2017, 10:21

DSC_0548.jpg
DSC_0575.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”