Sommersonne

ODPOWIEDZ
kania

Re: Sommersonne

Post autor: kania » 12 cze 2018, 8:55

Moja róża Sommersonne rośnie w o wiele bardziej surowym klimacie i teraz dopiero zaczyna pokazywać kolor w pąku. Moje doświadczenia potwierdzają, że jest to bardzo zdrowa odmiana i jedna z najlepiej zimujących róż (oczywiście u mnie wyłącznie opcja z okrywaniem wchodzi w grę). Na zimę dostała kopiec a pędy miała owinięte włókniną i kartonem. Nie przemarzł nawet kawałeczek pędu.
Ponieważ moja róża jest młoda i nie poznałam jeszcze jej reakcji na cięcie, nie będę się wypowiadała na ten temat. Byłabym wdzięczna, Januszu, gdybyś uzupełnił swój opis o informacje jak tniesz swoją różę, jak kształtujesz krzew.

kania

Re: Sommersonne

Post autor: kania » 24 cze 2018, 21:44

Dziękuję Januszu za ten wpis. Och, metr nad ziemią! Spodziewałam się, że tę różę tnie się nisko :cool: . Jak wysoka jest Twoja róża w pełni sezonu, Januszu? Moja Sommersonne w tej chwili zbudowała krzew praktycznie na jednym, grubym pędzie. Wygląda to dość dziwacznie i nie do końca mnie satysfakcjonuje. Jeżeli nie rozkrzewi się w ciągu sezonu, będę cięła ją tak jak rabatową tj. ok. 20 - 30 cm nad ziemią. No, ale to wiosenne plany a teraz moja róża o pięknych i pachnących kwiatach wygląda tak (perfekcjonistów proszę o wyrozumiałość w kwestii otoczenia róży :cool: . Może usprawiedliwieniem będzie, że jest to działka weekendowa, dojazdowa a ja mam pracę zawodową i dzieci :cool: ).
Sommersonne.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże rabatowe (wielokwiatowe, floribundy)”